Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika
weather-icon
+-1° C, vējš 2 m/s, Z-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Mazpilsētas šarms pamazām zūd

Braucot no Bauskas uz Rīgu pelnīt lielo naudu, gremdējos nepatīkamās pārdomās: kas notiek ar manu mīļo Bausku?

Braucot no Bauskas uz Rīgu pelnīt lielo naudu, gremdējos nepatīkamās pārdomās: kas notiek ar manu mīļo Bausku? Ko par šo pilsētu domā nebaušķenieki? «Nu, neliela pilsētiņa pa ceļam uz Lietuvu, jā, starp citu, sen nebiju braucis cauri, baigi smuki tagad izskatās,» tāds ir vērtējums.
Tranzītpilsētiņa. Bet kāds no tā labums Bauskai – salabots ceļš pilsētas vidū, pa kuru drāžas smagās mašīnas, kas tricina vēsturisko apbūvi. Tiek grauts tas, kam jānes peļņa nākotnē. Neredzu citu veidu, kā pilsētai uzplaukt, – vienīgi tūrismu. Ar tādu dabisko (upes un to sateka) un vēsturisko (pils un muzeji tuvākajā apkārtnē) «materiālu» ir grēks apieties bezatbildīgi. Bet Bauskas Domes izvēle bija ceļš, kurš sašķeļ Bauskas vecpilsētu divās daļās, nevis uzstāšanās par apvedceļu.
Brīnums, bet vecpilsēta vēl turas – kaut mājiņas nesmukas, noskretušas, tomēr vērtīgas. Viena, jaunā saimnieka stutēta, cita, pateicoties kādam nelielam veikaliņam, arī dabūjusi atelpu, vēl kāda turas gluži vienkārši aiz pieraduma. Tā, protams, nav tūrisma citadele, bet, pakāpeniski noregulējoties īpašumtiesībām un kādam bagātākam pilsonim savedot kārtībā pa mājai, Bauskas vecpilsēta varētu izveidoties par jauku, tūristus apkalpojošu oāzi. Taču Bauskas «progresīvākā» daļa – Dome – acīmredzot grib novest pilsētas lielāko vērtību līdz sagrūšanai un atbrīvot ceļu vēl pāris «Rimi». Jābūt «izcilām» prāta spējām, lai atļautu celt lielveikalu pašā pilsētas centrā, kas ir drošs bankrots lielākai daļai veikaliņu, uz kuru pleciem vecpilsēta, un ne tikai tā vien, vēl elpo.
Vidzemes augstskolas docenta Aigara Plotkāna veiktais pētījums par lielveikalu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi norāda, ka zaudēs tirgotāji un ar tiem saistītie uzņēmēji – koksnes pārstrādes, apdrošināšanas, transporta pakalpojumu, celtniecības, tehnisko iekārtu un servisa firmu īpašnieki.
Skumji apzināties, ka cilvēki domā tikai dienu uz priekšu. Kāpēc es neesmu no Valmieras, kas zeļ un plaukst un domā arī par saviem uzņēmējiem? Var jau cerēt, ka ap Bausku uzcels apvedceļu pēc 15 gadiem, var jau cerēt, ka uzplauks lauksaimnieciskā ražošana, bet manas cerības kādreiz atgriezties Bauskā gaist. Žēl.
Nu jau bijušais baušķenieks U. MIGLĀNS

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.