Zemgales novada jauniešu forumā pusaudži no Jēkabpils izvirzīja jautājumu, vai jaunietis mūsdienās ir problēma vai prioritāte.
Zemgales novada jauniešu forumā pusaudži no Jēkabpils izvirzīja jautājumu, vai jaunietis mūsdienās ir problēma vai prioritāte.
Atbildes tika sniegtas sagatavotā videofilmā.
Kādas problēmas pusaudži rada un kādus risinājumus tām saskata – atbild uz ielas Bauskā sastaptie jaunieši.
Baiba (17 gadu): – Jaunietis ir prioritāte tāpēc, ka no viņa atkarīga nākotne. Viņš arī rada problēmas, piemēram, narkotiku izplatība, slimības, pamesti bērni. Lai tās risinātu, vajadzētu sniegt vairāk informācijas skolās.
Everita (16 gadu): – Noteikti prioritāte, jo katram ir savs es. Katrs veido savu dzīvi, apkārtējo vidi, sabiedrību. Jauniešiem ir arī problēmas: jaunās māmiņas, AIDS izplatība, strīdi ar vecākiem. Risinājums varētu būt tāds, ka jauniešiem ar vecākiem, arī skolās vajadzētu vairāk pārrunāt savas lietas, nekautrēties. Pusaudžiem vairāk būtu jāieklausās vecākos.
Daiga (17 gadu): – Noteikti, ka pusaudzis ir prioritāte, jo katrs ir personība, nevis problēma. Jaunieši rada problēmas, ja nezina robežas alkoholismam un narkotikām. Lai to risinātu, vajag vairāk informācijas par šo lietu kaitīgumu, jārada vairāk brīvā laika pavadīšanas iespēju.
Jānis (15 gadu): – Protams, ka prioritāte, jo jaunietis ir saprotošs un domātspējīgs cilvēks, tāpat kā pirms gadiem 10 vai 20. Problēmas nereti rada naudas trūkums ģimenē. Risināt to vajadzētu mierīgā ceļā, sadarboties ar valsti. Valdībai būtu jāpiešķir vairāk naudas lauku un pilsētu jauniešu dzīves attīstībai.
Iveta (17 gadu): – Lai ierobežotu jauniešu problēmas, būtu jāpaaugstina sodi par dažādiem nodarījumiem.
Līga (19 gadu): – Jaunietis ir prioritāte. Kad lai cilvēks izpriecājas, ja ne jaunībā?! Jaunietis sabiedrībai rada problēmas, piemēram, saistībā ar alkoholu un narkotikām. Cīnīties pret to vajadzētu, liekot vainīgajiem veikt dažādus sabiedriskus darbus.
Daina (17 gadu): – Jaunietis sabiedrībā ir problēma. Viņš rada problēmas, ap viņu ir problēmas un viņš dzīvo problēmās. Jaunieši ir saistīti ar narkotiku izplatību, alkoholismu, smēķēšanu, seksu bez kontracepcijas. Risinājums ir viens – dot dzert tik daudz, ka vairs negribas, tas pats attiecas uz smēķēšanu. Skolās vajadzētu dalīt kontracepcijas līdzekļus.
Sintija (15 gadu): – Tīņi ir prioritāte, tāpēc ka viņiem viss ir iespējams. Viss ir forši. Ja reiz jaunieši radījuši, tad to vairs nevar labot. Nav vērts likt sodus, jo pārkāpumi tāpat sekos.
Marina (18 gadu): – Mēs esam prioritāte, jo visu varam darīt. Jaunieši pārāk daudz smēķē un dzer. Ar to var cīnīties tikai paši jaunieši.
Mārtiņš (17 gadu): – Tas atkarīgs no katra paša, kā kurš to uztver un kādi ir uzskati.