Sanitārā robežinspekcija pagājušajā nedēļā pārbaudījusi 936 importa, 384 eksporta un 1695 tranzīta kravas.
Sanitārā robežinspekcija pagājušajā nedēļā pārbaudījusi 936 importa, 384 eksporta un 1695 tranzīta kravas. Trīs kravas Sanitārā robežinspekcija aizturējusi.
Pagājušajā nedēļā Latvijā brīvam apgrozījumam ievestas 77 tonnas kartupeļu, kas ir par 39 tonnām vairāk nekā aizpagājušajā nedēļā, liecina no Sanitārās robežinspekcijas kontroles punktiem saņemtā informācija.
Grenctāles robežkontroles punkta sanitārie robežinspektori vienu kartupeļu kravu aizturējuši. Pārbaudot no Polijas vestās 20 tonnu smagās kartupeļu un kāpostu kravas pavaddokumentus, sanitārie robežinspektori konstatēja, ka trūkst karantīnas atļaujas, bez tās kravu Latvijā nevar ielaist. Turklāt Sanitārā robežinspekcija no Polijas vestu kartupeļu kravas pārbauda īpaši rūpīgi, nosūtot paraugus analīzei karantīnas organismu noteikšanai. Aizturētās kravas pārvadātājs ir uzrādījis karantīnas atļauju un laboratoriskos izmeklējumos nav konstatēts, ka šīs kravas kartupeļiem būtu kāda augu karantīnas slimība. Krava Latvijā ielaista. Pagājušajā gadā Sanitārā robežinspekcija Latvijā neielaida un nosūtīja atpakaļ uz Poliju 11 kartupeļu kravu, jo laboratoriskie izmeklējumi apliecināja, ka tie ir inficēti ar kartupeļu gaišo gredzenpuvi.
Pagājušajā nedēļā ievestas 256 tonnas tomātu, kas ir par 32 tonnām vairāk nekā aizpagājušajā nedēļā. Par 17 tonnām pieaudzis importēto burkānu apjoms. Pagājušajā nedēļā Latvijā ievestas 49 tonnas šo dārzeņu. Par 49 tonnām samazinājies brīvam apgrozījumam ievesto gurķu apjoms. Aizpagājušajā nedēļā Latvijā importētas 132 tonnas gurķu, pagājušajā nedēļā Latvijā ievestas arī 46 tonnas zemeņu.