Dzelzceļa līnijas «Rail Baltica» būves gaitā izsludināts iepirkums kultūras vērtību izpētei paredzamajā maršruta trasē.
Projekta «Rail Baltica» pirmās kārtas īstenotājas Latvijā SIA «Eiropas dzelzceļa līnijas» komunikācijas vadītāja Rita Voronkova informē, ka tiek meklēti eksperti, kuri izpētītu un inventarizētu arheoloģisko mantojumu dzelzceļa trases nodalījuma joslā.
Trase šķērso Latvijas teritoriju 263 km garumā, skarot arī Iecavas un Bauskas novadu. Pirms dzelzceļa infrastruktūras būvniecības sākšanas notiks kultūras vērtību izpēte paredzamo darbu zonā.
Ir jau noteikts, ka izpēte vajadzīga Daugmales pilskalna aizsardzības zonā un Sakaiņu pilskalna apkaimē. R. Voronkova skaidro, ka Bauskas un Iecavas novadā trase novietota tā, lai neskartu nevienu kultūras pieminekli. Tomēr tā pietuvojas vairākām potenciālajām atradumu vietām, piemēram, pie Grenctāles un Zluktenes muižas. Šīm vietām kultūras vērtību izpētes gaitā pievērsīs īpašu uzmanību. Ja būs nepieciešams, notiks arheoloģiskā izpēte.