Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika
weather-icon
+-1° C, vējš 1.94 m/s, Z-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Pilsētas lielākā skola mainījusi tēlu

Beidzies Bauskas 1. vidusskolas renovācijas process. Izglītības iestādi 22. augustā vērtēja Bauskas rajona Izglītības pārvaldes pieņemšanas komisija, bet 23. augustā – būvdarbu pieņemšanas valsts komisija.

Beidzies Bauskas 1. vidusskolas renovācijas process.
Izglītības iestādi 22. augustā vērtēja Bauskas rajona Izglītības pārvaldes pieņemšanas komisija, bet 23. augustā – būvdarbu pieņemšanas valsts komisija, kuras sastāvā bija celtniecības speciālisti, būveksperti, Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersonas.
Pasaules Bankas un Domes finansējums
Skolas ēkas atjaunošana ietilpa Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības sistēmas attīstības projekta (ISAP) trešā kārtā. Renovāciju veica sabiedrība «Binders un Arčers», ar ko pilsētas Dome bija noslēgusi līgumu.
Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka projekta kopējās izmaksas ir Ls 234152. No tiem Ls 178999 ir Pasaules Bankas kredītlīdzekļi, bet Ls 55153 – Bauskas pilsētas Domes līdzfinansējums. SIA «Komunālprojekts Jelgava» izstrādāja vidusskolas ēkas atjaunošanas projektu. Par projekta vadītāju tika iecelts Bauskas pilsētas Domes saimniecības nodaļas vadītājs Voldemārs Čačs, bet būvuzrauga pienākumus veica Andris Karpičs.
Strādājuši ražīgi
Vidusskolas jaunais korpuss šovasar pārvērties līdz nepazīšanai. Ēka, kuras apdarē izmantoti mūsdienīgi materiāli, mainījusi siluetu un veiksmīgi iekļāvusies pilsētvidē. Jaunā korpusā saremontēti sanitārie mezgli, veikta ārsienu siltināšana, ielikti jauni logi un durvis. Papildus uzbūvēts mansarda stāvs, iekārtota jauna klašu un ēdnīcas ventilācijas sistēma. Skolas vecā korpusā atjaunota elektropiegādes un ventilācijas sistēma, nomainīti sporta un sarīkojumu zāles logi.
Diemžēl līdzekļu trūkuma dēļ no daudz kā nācās atteikties, secina pilsētas Domes izpilddirektors Jānis Mičulis. Viņš uzskata, ka piešķirtais naudas apjoms varētu būt lielāks, jo skolai ir ļoti daudz vajadzību. Projekts ticis pārskatīts, lai sastādītu reāli paveicamu programmu. Izpilddirektors cildina celtniekus, kuri atjaunojuši ēku neticami īsā laikā – divos mēnešos. No pilsētas Domes budžeta papildus piešķirts Ls 3000 centrālās ieejas renovācijai. Jau ielikti logi un durvis, bet galvenās fasādes atjaunošanas pārējie darbi vēl turpināsies līdz 1. septembrim.
Neparedz kosmētiskus remontus
Direktora vietniece Linute Ģerģe stāsta, ka mansarda stāvā būs sākumskolas klašu telpas, skolotāju istaba, mācību pārzines, kā arī logopēda kabinets. Renovācijas projekti neparedz kosmētisku remontu veikšanu, bet gan siltumresursu ekonomiju, lai iegūtos līdzekļus varētu izmantot izglītības kvalitātes paaugstināšanai. Tādēļ nevajadzētu brīnīties, ka jaunā korpusa triju stāvu interjerus pārveidojumi nav skāruši.
Bauskas 1. vidusskola ir trešā renovētā iestāde rajonā. Pērn tika atjaunota Pilsrundāles, bet 2000. gadā – Iecavas vidusskola. ISAP darbības laikā līdz 2004. gadam Latvijā paredzēts renovēt 121 izglītības iestādi. Pavisam valstī ir vairāk nekā 1000 skolu, informē Izglītības un zinātnes ministrijā.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.