Sestdiena, 6. decembris
Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
weather-icon
+6° C, vējš 0.45 m/s, D vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

PVD pārbaudēs nav konstatējis pārkāpumus SIA «Baltic Devon Mink» kažokzvēru novietnē

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ārpuskārtas pārbaudēs konstatējis neatbilstības trijās kažokzvēru novietnēs, tostarp SIA «Larix Silva», SIA «Lemo Latvija» un Vērgales zvērsaimniecībā, savukārt Iecavas pagastā bāzētajā SIA «Baltic Devon Mink» pārkāpumi nav konstatēti, informē PVD Sabiedrisko attiecību daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

Viņa norādīja, ka pārbaudēs tika vērtēta atbilstība labturības un biodrošības prasībām, kas ietvēra kažokzvēru vizuālo apskati un dzīvnieku turēšanas apstākļu novērtējumu, kā arī pārbaudīts, vai dzīvnieki tiek nodrošināti ar atbilstošu barību un brīvi pieejamu ūdeni. Tāpat pārbaužu laikā vērtēts, vai par dzīvniekiem rūpējas pietiekams skaits darbinieku ar attiecīgām prasmēm un profesionālām iemaņām un vai darbinieki ievēro biodrošību – lieto sejas maskas, dezinficē rokas un apavus.

No trim minētajām novietnēm vienā atklāti pārkāpumi biodrošības jomā – novietnē nav bijis izstrādāts biodrošības plāns, darbinieki nav lietojuši sejas aizsargmaskas, kā arī nav veikta apavu dezinfekcija. Novietnei noteikts neatbilstību novēršanas termiņš par konstatētajiem pārkāpumiem biodrošības jomā. Veikta atkārtota pārbaude, kurā konstatēts, ka neatbilstības novērstas.

Citā novietnē konstatēts, ka nav pietiekams darbinieku skaits, lai vienreiz dienā apskatītu un pilnībā nodrošinātu nepieciešamo aprūpi visiem dzīvniekiem, veicot novietņu aprīkojuma apskati, arī konstatētas pazīmes, kas liecina par to nepietiekamu tīrīšanu, mazgāšanu un dezinficēšanu.

Vēl kādā novietnē atklāts, ka daļa ūdeļu kucēnu vizuāli izskatās neveselīgi, nav nodrošināts atbilstošs ūdeļu izvietošanas blīvums, līdz ar to nav pietiekami daudz vietas kustībām.

Kopumā pārbaudes veiktas visās piecās Latvijas kažokzvēru audzētavās, kurās tiek turētas lapsas un ūdeles, – SIA «Larix Silva», SIA «Lemo Latvija», Vērgales zvērsaimniecībā, SIA «Baltic Devon Mink» Iecavā un SIA «Gauja AB».

Pārbaužu laikā konstatēts, ka četrās kažokzvēru novietnēs atrodas vaislas dzīvnieki un kucēni, kuri dzimuši aprīlī un maijā, bet Vērgales zvērsaimniecībā bija tikai vaislas dzīvnieki.

Kopējais ūdeļu skaits 2021. gada 1. jūlijā Latvijas kažokzvēru novietnēs bija 359 320.
A. Joffe norādīja, ka kažokzvēru novietnēs «Baltic Devon Mink» un «Gauja AB» netika konstatēti pārkāpumi ne dzīvnieku labturības, ne biodrošības jomā.

Pārbaudes veica PVD teritoriālo struktūrvienību valsts veterinārie inspektori kopā ar PVD Veterinārās uzraudzības departamenta valsts vecākajiem veterinārajiem inspektoriem. Pārbaudē «Baltic Devon Mink» Iecavā kopā ar iepriekš minētajiem inspektoriem piedalījās arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.