Bārbeles pamatskolā 10. maijā notika konference, kurā 11 izglītības iestāžu vadītāji un skolotāji pārrunāja aktuālus profesionālus jautājumus. Tikšanās organizēta pēc bārbeliešu iniciatīvas.
Bārbeles pamatskolā 10. maijā notika konference, kurā 11 izglītības iestāžu vadītāji un skolotāji pārrunāja aktuālus profesionālus jautājumus. Tikšanās organizēta pēc bārbeliešu iniciatīvas.
Pieredzes apmaiņā piedalījās Bauskas rajona Griķu, Jaunsaules, Vecsaules, Ozolaines pamatskolas, Aizkraukles rajona Valles vidusskolas un Kurmenes pamatskolas, Jūrmalas pilsētas Vaivaru pamatskolas, kā arī Vallenses (Zviedrija) pamatskolas pedagogi. Bārbeles pamatskolas direktore Dace Penķe pamato konferences nepieciešamību: «Mūsu mērķis bija dalīties domās par mazo skolu attīstības iespējām un prioritātēm. Sabiedrībā valda uzskats, ka izglītības kvalitāte laukos ir sliktāka nekā Rīgā. Ar nopietniem argumentiem mēs vēlamies pierādīt, ka lauku un pilsētu bērniem izglītības un personības izaugsmes iespējas ir līdzvērtīgas. Tāpēc aicinājām kolēģus iesaistīties diskusijā, lai kopīgi veidotu inteliģentas lauku skolas modeli. Pašlaik šis apzīmējums visā pasaulē ir ļoti populārs. Inteliģentā skolā visās darbības jomās tiek izvirzīti augsti kritēriji, uz to tiecamies.»
Bārbeliešu sadarbība ar Vallenses sešklasīgo pamatskolu turpinās jau desmit gadu. Izglītības iestādes direktore Agneta Perrsone un skolotāja Marija Luīze Gidlunda Bārbeles pamatskolu apmeklē jau otro reizi. Dace Penķe kopā ar kolēģēm 1998. gadā viesojās Zviedrijā, lai iepazītos ar izglītības procesa organizēšanu Vallenses pamatskolā.
ß 3. lpp.
ß 1. lpp.
Latviešu un zviedru skolēni piedalījušies kopīgā vides projektā. Vallenses pamatskolai ir piešķirts veselīgas vides skolas sertifikāts. Agneta Perrsone stāsta, ka izglītības iestādes iekārtojumā netiek izmantoti sintētiski materiāli. Jaunāko klašu bērniem katru dienu divas trīs stundas notiek brīvā dabā. Daudzas svarīgas atziņas bērni gūst, vērojot vides procesus.
Zviedru kolēģes Bārbeles pamatskolā pavadīja divas dienas, piedaloties atklātajās stundās. Viņu īpašu sajūsmu izraisīja jaunā mūzikas skolotāja Ginta Lāča vadītā nodarbība.
Marija Luīze Gidlunda teic, ka Bārbeles un Vallenses pamatskolai ir daudz kopīga. Abās izglītības iestādēs valda ģimenisku attiecību modelis, bērni aug dabiskā vidē, liela vērība tiek veltīta radošo spēju attīstībai.
Latviešu un zviedru skolotājas konferencē debatēja arī par sociālās vides faktoru nozīmi personības veidošanā. Pēc ziņojumu noklausīšanās un analīzes pedagogi turpināja darbu grupās. Konferencē piedalījās arī Bauskas rajona Izglītības pārvaldes vadītāja Astrīda Štāla un valsts izglītības vecākais inspektors Ģirts Bernauts.
***
Fakti
Bārbeles pamatskolā mācās 135 bērni.
Strādā 15 skolotāju.
Deviņi pedagogi absolvējuši Bārbeles pamatskolu.
Izglītības iestāde dibināta pirms 130 gadiem.