Pirmdiena, 6. aprīlis
Zinta, Vīlips, Filips, Dzinta, Dzintis
weather-icon
+4° C, vējš 3.58 m/s, R-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Sakrāti punkti un uzvaras pie melnbaltajiem galdiņiem

Rajona Šaha un dambretes kluba šogad rīkotajās sacensībās dalībnieku skaits pārsniedzis pustūkstoti.

Rajona Šaha un dambretes kluba šogad rīkotajās sacensībās dalībnieku skaits pārsniedzis pustūkstoti.
Tiekas «Marsieši» un «Melnā pantera»
Rajona komandu turnīri dambretē un šahā finišēja 4. decembrī, tajos piedalījās 49 komandas no 11 skolām. Dambretes turnīrā 1. – 4. klašu grupā 16 komandu konkurencē uzvarēja «Marsieši» no Bauskas pamatskolas 4.b klases, tikai nedaudz apsteidzot skolas biedrus – «Cietos riekstus» un «Melno panteru». Veiksme bija sabiedrotā komandai «Dambretes dāmas», kurā cīnījās Mežgaļu pamatskolas meitenes. 5. – 9. klašu grupā deviņu komandu vidū pārliecinoši labākie bija Bauskas pamatskolas dambretisti, bet otro un trešo vietu dalīja Mežgaļu pamatskolas audzēkņi.
Komandu turnīri šahā abās grupās beidzās ar Bērzu pamatskolas šahistu uzvaru. Katrā grupā piedalījās 12 komandu. 1. – 4. klašu grupā uzvarēja «Robinsoni», otrajā vietā ierindojās «Gladiatori» no Bauskas 2. vidusskolas, bet trešajā – «Marsieši». Arī 5. – 9. klašu grupā piedalījās 12 komandu. Pirmajās trīs vietās ierindojās Bērzu pamatskolas, Bauskas 2. vidusskolas un Stelpes pamatskolas šahisti. Komandu turnīros visvairāk dalībnieku bija no Bauskas pamatskolas un 1. vidusskolas.
Uzvar veterāns
Kluba čempionātā aktīvajā šahā katram dalībniekam partijas izspēlei bija atvēlēts 30 minūšu. 24 sāncenšu vidū četros turnīros visvairāk punktu – 56 – ieguva veterāns Jānis Straģis. Otrajā vietā ar 50 punktiem ierindojās Bērzu pamatskolas skolotājs Normunds Zalgauckis. Vīru konkurencē labākais no jauniešiem bija Oļegs Beinerts, kurš dalīja trešo ceturto vietu. Nedēļu ilgās cīņās Rīgā Latvijas skolēnu čempionātā šahā Oļegs ierindojās 25. vietā.
Rajona izlases komandas prombūtnes laikā klubā notikušajos kārtējos tempo un ātrspēles turnīros dambretē Oļegs Beinerts guva dubultuzvaru. Pēc aizvadītiem četriem turnīriem (pavisam tiks izspēlēti astoņi) tempo turnīru kopvērtējumā ar 48,5 punktiem vadībā izvirzījies baušķenieks Jānis Ūdris, bet ātrspēles turnīru kopvērtējumā ar iegūtiem 50 punktiem līderpozīciju saglabā Mārtiņš Junkurēns.
Rajona masu turnīrā šahā 24 dalībnieku konkurencē uzvarēja iecavnieks, sporta meistars Alvils Štībelis. Otro un trešo vietu vīru vidū ieņēma jaunieši – stelpietis Kaspars Kalniņš un iecavnieks Ivars Šķensbergs. Ģimenēm labākie bija Žeberi no Mežotnes, bet dāmām galveno balvu saņēma baušķeniece Herta Slimpe.
Pagājušajā sestdienā kluba tempo turnīrā atkal sacentās rajona jaunākie šahisti, bet 15. decembrī tempo turnīrā dambretē «spēkosies» 1989. gadā dzimuši un jaunāki zēni un meitenes. 22. decembrī notiks Ziemassvētku starprajonu turnīrs šahā, jāpiesakās līdz 17. decembrim.
Nerespektē autoritātes
Dobelē no 30. novembra līdz 2. decembrim risinājās 40. starptautiskais turnīrs dambretē. Vienpadsmit komandu konkurencē mūsu rajona izlases komanda, tāpat kā pērn, izcīnīja pirmo vietu. Par teicamu individuālo sniegumu jācildina Mārtiņš Junkurēns, kurš, sacenšoties ar sešiem meistarkandidātiem un trim sporta meistariem, izcīnīja 12 punktu un dalīja trešo ceturto vietu. Pēdējās divās kārtās Mārtiņš pieveica sporta meistarus J. Zanderu un R. Tomasu. Arī starptautiskajā ātrspēles turnīrā Mārtiņš startēja ļoti veiksmīgi, pusfinālā gūstot astoņas uzvaras un spēlējot neizšķirti ar starptautisko lielmeistaru Gunti Valneru, dalot pirmo otro vietu. Finālā Mārtiņu par punktu apsteidza četri dalībnieki, rezultātā – piektā vieta.
Plašajai dambretistu un šahistu saimei un visiem līdzjutējiem vēlu priecīgus Ziemassvētkus, visu ieceru piepildi un laimīgu Jauno gadu!
Ja Ziemassvētku vecītis iegrieztos Šaha un dambretes klubā, mēs ļoti vēlētos lietotu mazjaudīgu datoru.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.