Svētdiena, 21. decembris
Arta, Minjona
weather-icon
+6° C, vējš 2.24 m/s, R-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Samazinās liellopu, cūku, aitu skaits

Latvijā 2018. gadā, salīdzinot ar 2017. gadu, liellopu skaits sarucis par 10,5 tūkstošiem jeb 2,6 procentiem, tai skaitā slaucamo govju skaits – par 5,9 tūkstošiem jeb 3,9 procentiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie dati.
 
Āfrikas cūku mēra ietekmē cūku skaits samazinājās par 15,7 tūkstošiem jeb 4,9 procentiem (%). Sarucis arī aitu skaits par 4,9 tūkstošiem jeb 4,4%, kazu skaits – par 0,5 tūkstošiem jeb 4,1%, zirgu – par 0,5 tūkstošiem jeb 5,3%.

Pieaugums vērojams tikai mājputnu skaitam par 459,3 tūkstošiem jeb 9,3 %, tai skaitā dējējvistām par 481,8 tūkstošiem jeb 19,2%.

2018. gadā iegūts 982,9 tūkstoši tonnu piena (ieskaitot kazu pienu), kas ir par 17,2 tūkstošiem tonnu jeb 1,7% mazāk nekā 2017. gadā. Kopējo piena apjoma samazinājumu ietekmēja slaucamo govju skaita samazināšanās par 5,9 tūkstošiem jeb 3,9%. Vidējais izslaukums no vienas govs pieauga par 89 kg jeb 1,4%, sasniedzot 6 614 kilogramus gadā.

Lielākais piena ražošanas apjoma kritums bija Zemgales reģionā – par 8 tūkstošiem tonnu jeb 3,9%.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.