Ar 1. jūliju šoferiem, kuri tiks aizturēti, vadot automašīnu alkohola reibumā, līdztekus lieliem naudas sodiem un vizītēm pie narkologa būs jārēķinās arī ar atkārtotu eksāmenu kārtošanu.
Ar 1. jūliju šoferiem, kuri tiks aizturēti, vadot automašīnu alkohola reibumā, līdztekus lieliem naudas sodiem un vizītēm pie narkologa būs jārēķinās arī ar atkārtotu eksāmenu kārtošanu.
Ceļu satiksmes drošības direkcijas vadītājs Andris Lukstiņš informē, ka turpmāk šoferiem, kurus aizturēs alkoholisko vai citu vielu iespaidā, būs jākārto gan transportlīdzekļa vadīšanas, gan teorētisko zināšanu eksāmens. A. Lukstiņš spriež, ka jau rudenī jaunā sistēma varētu darboties pilnībā un novembrī pirmie “grēcinieki” kārtos eksāmenu, lai atkal saņemtu vadītāja apliecību.
Visi šoferi, kurus pieķers šādā pārkāpumā, saņems astoņus soda punktus. Tos “dzēsīs” tikai pēc pieciem gadiem. Sods par braukšanu alkohola reibumā paredzēts arī velosipēdu un mopēdu vadītājiem. Viņus varēs sodīt ar 30 latu naudas sodu. Tiek ieviesti arī stingrāki nosacījumi jaunajiem autovadītājiem ar stāžu līdz diviem gadiem. Viņus par braukšanu dzērumā varēs sodīt, ja organismā konstatēs vismaz 0,2 promiles alkohola. Pārējiem šī norma ir 0,5 promiles.
Vairākums “Bauskas Dzīves” uzrunāto automobiļu vadītāju jauno kārtību atbalstīja. “Tagad visvairāk satrauc tas, ka mani, uzmanīgu vadītāju, kurš nekad nav sēdies pie stūres alkohola reibumā, var apdraudēt daži neprātīgi un bezatbildīgi šoferi,” stāsta vieglā automobiļa vadītājs Jānis. “Reklāma, akcijas – tās liek aizdomāties tikai uz laiku, taču es gribu uz ceļa justies drošs visu gadu, nevis tikai Jāņu nedēļā. Lielāki sodi, atkārtota eksāmenu kārtošana, tas ir nepatīkami, bet citādāk nevar.” Arī Viktors, kurš regulāri ar kravas auto brauc ne tikai pa Latviju, bet arī uz citām Eiropas valstīm, atzina, ka ārzemēs šoferi ar daudz lielāku atbildību sēžas pie stūres. Pie mums joprojām daudzi domā, ka mazliet drīkst iedzert un paļauties – gan jau policija neapturēs. Cik efektīva būs jaunā kārtība, Viktors neņemas spriest.