Ceturtdiena, 13. novembris
Eižens, Jevgeņijs, Jevgeņija
weather-icon
+7° C, vējš 1.79 m/s, R vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

«Supermens» uz stieņa

Aizraušanās. Jaunie baušķenieki pilnveidojas ielu vingrošanā.

Baušķenieki Edgars Vopijašins un Artis Jukšinskis ar ielu vingrošanu nodarbojas vairāk nekā gadu. Saistībā ar šo aizraušanos katram ir savi mērķi – viens domā par sacīkstēm, otrs – par fiziskās formas uzlabošanu.

«Drakona karogs»
E. Vopijašins ir Bauskas pilsētas pamatskolas 9. klases skolnieks, savukārt A. Jukšinskis – Bauskas Valsts ģimnāzijas 9. klases audzēknis. Abi puiši nodarbojas ar fiziskajiem vingrinājumiem arī ziemā. Nāk uz Bauskas stadiona sporta zāli cilāt svarus, izpilda vingrinājumus mājās – kaut vai atspiešanos no zemes. Tomēr īstie pozitīvisma pilnie brīži pienāk, kad iestājas saulains un silts laiks un var doties pie vingrošanas rīkiem stadionā.

«Pievilkšanās stieņi interesē jau kopš bērnības. Pie mājām tāds atrodas, ik pa brīdim izmantoju. Pirms diviem gadiem Korfa dārzā bija sacensības ielu vingrošanā, tas mani tiešām iedvesmoja. Toreiz pievilkšanās sacīkstēs izcīnīju pirmo vietu,» atceras E. Vopijašins.
Nekādu iepriekšēju prasību neesot – vajagot tikai sākt. Nepieciešams ērts apģērbs un apavi. Pārējais par brīvu – nāc un trenējies! Lai kāds būtu iesācēja fiziskais stāvoklis, tas uzlabosies.

Iedvesmai jaunieši skatās ielu vingrotāju video internetā. «Rodas motivācija, gribas kaut ko darīt,» pauž A. Jukšinskis. Viņš teic, ka šogad mērķis ir uztrenēt vairāk spēka. E. Vopijašins pagājušo gadu vairāk veltījis muskulatūras uzaudzēšanai, tagad lielāku uzmanību pievērš trikiem.

Ziemā puiši braukuši trenēties uz Rīgas Olimpisko centru. Tur var apgūt vingrinājumus, kurus uz āra laukumiem bail mēģināt – mīkstais sporta zāles segums ļauj nebaidīties no kritieniem. Nosaukumi vingrinājumiem ir visdažādākie – «Princis», «Supermens», «Spāņu izeja», «Drakona karogs» u. c.

Līdz tulznām
Jārēķinās gan, ka uz rokām izveidojas tulznas. Smagākos trikos pat pie stieņiem pieradināta āda plīst un rokas kļūst jēlas. Var izmantot cimdus, bet ar tiem neesot ērti – rokas svīst.

Bauskā varētu būt apmēram desmit jaunieši, kas nodarbojas ar ielu vingrošanu. Salasās tāds bariņš, bet kopīgas organizācijas nav. «Treneru nav. Izdomājam savu vingrošanas programmu,» stāsta E. Vopijašins. «Ir speciāla aplikācija viedtālrunī, kas palīdz,» teic A. Jukšinskis.
Edgars plāno piedalīties ielu vingrošanas sacīkstēs. 11. jūnijā Rīgā būs Latvijas čempionāts. Tiem, kas savā grupā iegūs pirmo vietu, ir iespējams braukt uz pasaules čempionātu, kas šogad notiks Maskavā.

«Tur vajadzēs daudz vairāk, nekā pašlaik spēju. Svarīgi frīstaila triki, kur vairākus paņēmienus saliek kopā, un žūrija no malas vērtē, kurš bija labākais,» stāsta jaunietis.

Bauskā vajadzētu rīkot sacensības ielu vingrošanā, atzīst jaunieši. Līdzšinējās piesaistījušas daudzu skatītāju uzmanību un raisījušas jauniešu vēlmi nodarboties ar ielu vingrošanu, tāpēc vērts organizēt atkal.

Mērķis – rekords
Spēka dienā E. Vopijašins pievilkās 30 reižu – otrs labākais rezultāts Bauskā un labs Latvijas mērogā. Personiskais rekords – 33 reizes. Tomēr, lai Bauskā būtu labākais, esot jānotiek brīnumam – pie mums Spēka dienā pievelkas skaistkalnietis Reinis Šlajevs, kuram pieder Latvijas rekords – 80 reižu. Tiesa, baušķeniekam ir plāns, kā pietuvoties šim rezultātam.

Vasara ir ielu vingrošanas sezona, un puiši būs aizņemti. Pat ja atradīs algotu darbu, arī nodarbībām veltīs laiku. Uz stadiona vingrošanas stieņiem nākot daudzi – citi kaut ko mēģina pa savam, citi prasa padomu, kā pareizi izpildīt vingrinājumus. Jaunieši teic – jo vairāk dalībnieku, jo interesantāk. Viņi ir pateicīgi stadiona pārvaldītājiem – rudenī virs smiltīm izliktas gumijas plāksnes, vingrošanas laukuma pamatne kļuvusi ērtāka un labāka.

Ielu vingrošana ir atlētiskās vingrošanas, «calisthenics», «parkour» un hiphopa kultūras un sporta apvienojums. Ielu vingrošanas pamatā ir vingrinājumu komplekss, kur lielākoties strādā ar sava ķermeņa svaru. Ar ielu vingrošanu var nodarboties specializētos sporta laukumos, parkos, ēku kompleksos, pieturvietās, māju pagalmos, brīvā dabā, mežā vai pie jūras. Galvenais mērķis – iegūt spēcīgu muskulatūru, atlētisku augumu un labu fizisko formu, netērējot ne centa sporta zāļu apmeklējumiem. Vairāk informācijas vietnē ieluvingrosana.lv.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.