Sestdiena, 11. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika
weather-icon
+-1° C, vējš 2.21 m/s, A-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Sveicam visus, kuri šīs nedēļas nogalē svin vārdadienu!

Šodien, 18. oktobrī, vārdadienu svin Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends.

Šodien, 18. oktobrī, vārdadienu svin Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends.
ROLANDA – no personvārda Rolands, lietojums fiksēts 1971. gadā Rīgā, kalendārā nesen.
ROLANDS – senas augšvācu valodas vārds, saliktenis, kas tulkojumā nozīmē ‘slava zemei’. Latvijā lietots no 1545. gada, kalendārā ieviests 1892. gadā.
RONALDS – no skotu vārdiem Reinholds vai Reginalds. Lietojums pamanīts Rīgā 20. gadsimta sākumā, kalendārā no 1966. gada.
ERLENDS – no skandināvu valodas, kurā vārds «erlands» tulkojumā nozīmē ‘viesis’. Rīgā vārds lietots 1965. gadā, kalendārā nesen.
Rīt, 19. oktobrī, sava diena Elīnai, Drosmai, Drosmim.
ELĪNA – no grieķu vārda Helēna. Elīna ir tēls Blaumaņa lugā «Skroderdienas Silmačos». Vidzemē vārda lietojums manīts 1898. gadā, kalendārā 1915. gadā.
DROSMA – no latviešu valodas vārda drosme. Lietojums pamanīts 1922. gadā Rīgā, kalendārā bijis no 1908. gada.
DROSMIS – no vārda Drosma. Parādījies 20. gadsimta vidū, kalendārā no 1938. gada.
Svētdien, 20. oktobrī, jāsveic Leonīda un Leonīds!

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.