Nudien pārsteidzoši, ka tādā karstumā mūsu lasītāji spēj pārvarēt laiskumu un uzrakstīt vēstulīti.
Nudien pārsteidzoši, ka tādā karstumā mūsu lasītāji spēj pārvarēt laiskumu un uzrakstīt vēstulīti. Ļoti čaklas bijušas māsiņas Elīza un Anete Spruntules no Codes pagasta.
Par Elīzas rakstīto noteikti būs liels prieks viņas draudzenei. Lūk, ko stāsta meitene: «Anniņa ir mana labākā draudzene. Mēs ejam vienā klasē, sēžam vienā solā un labi mācāmies. Dzīvojam kaimiņos, tāpēc satiekamies katru rītu. Arī uz skolu dodamies reizē.
Es bieži slimoju, un tad Anniņa nāk mani apciemot un pastāsta par mācībām. Vasarā mēs kopā rotaļājamies. Anna ir ļoti jauka meitene. Mums vienmēr ir daudz kas pārrunājams. Vārdadienā Annu apsveicu un uzdāvināju viņai adītas vilnas čībiņas.»
Arī Elīzas māsai Anetei Anna šķiet jauka un gudra, tomēr Anete atzīst, ka reizēm kļūstot greizsirdīga, jo viņai neesot tādas sirdsdraudzenes kā māsai.
Latviešu ticējumu grāmatās māsas Spruntules sameklējušas ziņas par Annas dienas rituāliem un laika zīmēm. Annas dienu – 26. jūliju – dēvē par saimnieču dienu un saista ar veiksmi lopkopībā, jo Anna ir kustoņu aizbildne. Tāpēc senos laikos Annai par godu ziedoja vilnu, kāva jēru un cēla galdā cepeti ar jauniem kartupeļiem.
Ja Annas dienā līst, tad rudenī nebūs riekstu. Ja ap Annām vanagi laidelējas kādu māju tuvumā, tad gaidāmas kāzas. Tā vēsta ticējumi.
Paldies Anetei un Elīzai. Jūsu vēstules šoreiz bija visinteresantākās, tāpēc nākamnedēļ varēsit saņemt nelielas balvas. Iepriekš gan piezvaniet uz redakciju pa tālru- ni 22963.
Turpiniet pētīt laika zīmes un norises dabā, jo nākamais uzdevums būs pa spēkam tikai vērīgiem bērniem. Gaidīsim arī zīmējumus. Atbildes var sūtīt līdz 13. augustam (pasta zīmogs) Bauskā, Rīgas ielā 51, LV-3901.
LAURA