Bauskas pilsētas Dome pagājušajā nedēļā atbalstīja divas būvniecības ieceres – SIA «Zemgales finanšu un investīciju kompānijas» mazstāvu dzīvojamo apbūvi Bauskā, Zemgaļu ielā 28 un 30b, un SIA «Z 14» tirdzniecības centra celtniecību Zaļā ielā 14a.
Bauskas pilsētas Dome pagājušajā nedēļā atbalstīja divas būvniecības ieceres – SIA “Zemgales finanšu un investīciju kompānijas” mazstāvu dzīvojamo apbūvi Bauskā, Zemgaļu ielā 28 un 30b, un SIA “Z 14” tirdzniecības centra celtniecību Zaļā ielā 14a.
Kā paskaidroja Bauskas pilsētas Domes izpilddirektors Jānis Mičulis, sabiedriskās apspriedes abiem šiem projektiem noslēgušās, izsludinātā apspriešanas termiņā pretenzijas un iebildumi nav saņemti. Taču Bauskas rajona Būvvaldei bijuši iebildumi pret tirdzniecības centra celtniecību.
Vairākas nepilnības
Analizējot šo projektu, Bauskas rajona Būvvalde izteikusi vairākas piezīmes. Būvvaldes vadītājs Aleksandrs Paklons norāda, ka paredzētam tirdzniecības kompleksam ir uzrādītas aptuvenas tirdzniecības telpu platības: veikalam “Nelss” – 3000 m², veikalam “Elvi” – 1700 m², bet pārējām tirdzniecības vietām – 2300 m². Kopējā tirdzniecības platība paredzēta 7000 kvadrātmetru. Saskaņā ar apstiprināto detālo plānojumu šajā darījumu objektu celtniecībai paredzētā teritorijā pieļaujamais apbūves blīvums ir 30%, bet SIA “Z 14” iesniegtā projektā uzrādītais ir 41%.
Nepietiekams esot arī plānoto autostāvvietu skaits. Privātuzņēmējs būvniecības ieceres ģenerālajā plānā uzrādījis 150 vietu. Ņemot vērā straujo mašīnu skaita pieaugumu arī turpmāk, objekta izvietojumu tiešā starptautiskās automaģistrāles A-7 tuvumā, kā arī uzkrāto pieredzi, Būvvalde uzskata par nepieciešamību izveidot stāvlaukumu vismaz 350 automašīnām. Vajadzētu paredzēt tūristu autobusu un arī smagā autotransporta novietošanas iespējas. Kā paskaidroja A. Paklons, pie norādītām tirdzniecības platībām šajā gruntsgabalā šādu stāvlaukumu nav iespējams izveidot. Neesot pieļaujams arī būvmateriālu veikala “Nelss” ārējais laukums, kurā parasti tiek izvietotas lielgabarīta preces. Būvvaldes vadītājs uzskata, ka šāda ārējā materiālu noliktava pasliktinās paredzamās sabiedriskās apbūves zonas kopskatu. Analoga šāda tipa ārējā noliktava tika aizliegta arī būvmateriālu lielveikalam “Mājai un dārzam” Pionieru ielā 2.
Iesaka variantus
Bauskas rajona Būvvalde ieteikusi būvniecības ieceres autoram, izstrādājot nākamo skiču projektu, izskatīt variantu, par primāro ņemot tirdzniecības platību lielveikalam “Elvi” ar uzrādītiem veikaliem, nevis veikalam “Nelss” paredzēto daļu. Tādējādi būtu sabalansēts tirdzniecības platību un autostāvvietu skaits, tiktu samazināts apbūves blīvums un palielināta apzaļumotās teritorijas platība. Arī Bauskas pilsētas Dome noteikusi, ka būvprojekts jāizstrādā divās stadijās – skiču un tehniskā projekta stadijā. Projekts jāiesniedz saskaņošanai Domē. Tādējādi paredzams, ka deputāti pie šī jautājuma atgriezīsies jau tuvāko mēnešu laikā.
Grūti izsekot līdzi
Apstiprinātās ieceres liecina, ka soli pa solim tiek apgūta Bauskas viena neapbūvēta daļa. Kā zināms, visu lielo teritoriju, kas sastāvēja no četriem zemesgabaliem (Zaļā iela 14, 14a, Upmalas iela 7 un Zemgaļu iela 30b) ar kopējo platību 35 hektāri, 2005. gadā par 750 000 latiem iegādājās Oskars Ausējs. Jau tad “Bauskas Dzīve” minēja, ka šim darījumam ir spekulatīvs raksturs, taču Dome pirmpirkuma tiesības atteicās izmantot. Šajā laika periodā zemesgabalu īpašnieki ir mainījušies, Dome nav spējusi izsekot līdzi.
Varam minēt vienu no pēdējā darījuma summām par vienu no lielajā teritorijā ietilpstošiem zemesgabaliem. Proti, nekustamā īpašuma pārdevējs Ingus Krots aptuveni astoņus hektārus lielo zemesgabalu Zaļā ielā 14a pārdevis par 400 000 latu (aptuveni 22 lati par m², O. Ausējs visus 35 ha ieguva par 2,14 Ls/m2). Nekustamā īpašuma pircēja ir SIA “Z 14”, kas vēl pirms laika bija meklējama Rīgā, Dārzaugļu ielā 1–20, bet tagad – Bauskā, Rīgas ielā 9–4. Pēc “Lursoft” informācijas, šis uzņēmums 100% pieder kādai akciju sabiedrībai “Aureus Kapitāls”, kas reģistrēta jau minētā adresē Rīgā, Dārzaugļu ielā.