Sūtu jums smaržīgu vasaras sveicienu! Tādā laikā neviens nelasa avīzes un grāmatas, vai ne?
Sūtu jums smaržīgu vasaras sveicienu! Tādā laikā neviens nelasa avīzes un grāmatas, vai ne? Tāpēc nemaz nejūtos noskumusi, ka saņēmu tikai vienu vēstulīti. To uzrakstījusi Aiga Leimonte. Viņa stāsta par savu iemīļoto dzīvnieciņu.
– Mana sunīša vārds ir Rego. Viņš ir melns ar dzeltenbrūnām kājām. Kad mamma nopirka Rego, viņš bija tik maziņš, ka varēja atvest viņu mājās rokassomiņā.
Rego guļ siltā būdiņā uz mīkstiem salmiem. Ja es pie viņa pieeju, tad Rego milzīgās priekšķepas uzliek man uz pleciem un laiza seju. Rego ļoti patīk spēlēties ar citiem suņiem un baidīt vistas. Tā kā mans suņuks ir piesiets, viņš visu laiku joņo riņķī, dienā noskriedams neskaitāmus kilometrus. Tas viņam tāds dīvains paradums.
Jūs visi varat redzēt, kāds izskatās Aigas suns Rego, jo viņa atsūtījusi zīmējumu. Paldies, Aiga! Tavs Rego atgādina manu māsīcu suni Brendu. Vienīgā atšķirība ir tā, ka Brenda nav piesieta un var skraidīt pa sētu. Šad tad viņa jau mēģinājusi pārlēkt pāri žogam. Pagājušajā vasarā, kad sunīte vēl bija maza, viņa pagalmā nograuza visus jasmīnu un ceriņu krūmus. Mans krusttēvs Brendai mēģināja ieskaidrot, ka tā nav labi. Viņa uzmanīgi klausījās, pieliekusi galvu, un pēc brīža sāka grauzt nesen iedēstīto pīlādzi. Visi mājinieki suni ļoti mīl un cer, ka Brenda jau kļuvusi pieaugusi. Tāpēc dārzā šogad tika iestādīti jauni kociņi.
Iepriekšējo reizi es apsolīju, ka vasaras lappusīte būs mazliet atšķirīga no ierastās. Es ierosinu krāt patīkamus iespaidus ziemai. Katram mēnesim meklēsim apzīmējumus, kas sastāv no garšām, smaržām un krāsām. Jūnijam, manuprāt, piestāvētu nosaukums «zemeņu prieks», «jāņuzāļu trakums» vai «ziedošais paklājs». Ierakstiet savos piezīmju blociņos kādus piecus jūnijam raksturīgus apzīmējumus, kas atspoguļo tieši jūsu izjūtas. Varat rakstīt kaut vai «salīkusī mugura», ja katru dienu mamma liek ravēt dārzu vai lasīt ogas. Katra mēneša beigās es gaidīšu no jums visus izdomātos nosaukumus. Vasaras beigās lappusē tos publicēsim, bet rudenī sāksim veidot zīmējumu kopu.
LAURA