Svētdiena, 21. decembris
Toms, Tomass, Saulcerīte
weather-icon
+6° C, vējš 3.13 m/s, R vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Vidusskolēni uzzina sava darba vērtējumu

Šonedēļ uz savām nu jau bijušajām vidusskolām steidzās absolventi. 12. klases beidzēji saņēma atestātu par vidējo izglītību, sekmju izrakstu, kā arī ilgi gaidīto sertifikātu.

Šonedēļ uz savām nu jau bijušajām vidusskolām steidzās absolventi. 12. klases beidzēji saņēma atestātu par vidējo izglītību, sekmju izrakstu, kā arī ilgi gaidīto sertifikātu.
Bauskas 2. vidusskolas absolvente Aija Barovska teic, ka vērtējums ir labāks, nekā cerēts. Savukārt viņas skolas biedrs Oļegs Maksimovs secina, ka sertifikāts ir tieši tāds, kādu bija gaidījis: divos priekšmetos B, divos C līmenis. “Ceru, ka būs pietiekami, lai kļūtu par Rīgas Tehniskās universitātes studentu,” spriež Oļegs.
Kopš skolas izlaiduma aizritējis mēnesis. Oļegs paguvis nedaudz atpūsties un pastrādāt. Jaunietis teic, ka neziņa, gaidot sekmju vērtējumu, nav bijusi patīkama. Arī pilsētas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva pievienojas audzēkņu viedoklim, atzīstot, ka šāda kārtība nerada svinīgumu skolas izlaidumā. Bērniem ir ziedi, skaisti tērpi, taču vērtējumu par mācību darbu viņi nezina. “Ja ir tā kā šogad – visās augstskolās dokumentu pieņemšana sākas vienlaikus un tikai tad, kad skolēni dabūjuši sertifikātus –, tad jau ir labāk,” atzīst mācību iestādes vadītāja.
Bauskas 1. vidusskolas mācību pārzine Rasma Rijniece stāsta, ka sertifikātos ierakstīto vērtējumu vidējais līmenis šogad ir zemāks nekā pērn. Iemesli varētu būt: citādāka eksāmenu darbu vērtēšanas sistēma, ministrijas nespēja vidusskolēniem piedāvāt saprātīgu eksāmenu grafiku.
“Nav normāli, ja divās dienās jaunietim jānokārto divi, pat trīs eksāmeni. Turklāt šādi gadījumi nav tikai daži, to ir desmitiem. Skolēniem ir liegta iespēja atkārtot vielu, nemaz nerunājot par atpūtu. Ir grūti, daudzi šādu slodzi nespēj izturēt, tāpēc vērtējums eksāmenā ir zemāks,” skaidro mācību pārzine.
Līdzīgu viedokli pauž Bauskas 1. vidusskolas absolvente Linda Lietaviete. Jaunietei sertifikātā ir augsts vērtējums – divi B un viens A (visaugstākais) līmenis. “Šādu vērtējumu sasniegt nebija viegli. Nācās daudz mācīties papildus, lasīt un konspektēt grāmatas literatūrā, vēsturē,” stāsta absolvente. Jau šodien, 20. jūlijā, meitene steigsies iesniegt dokumentus divās Rīgas universitātēs un Valmierā. Linda nolēmusi studēt komunikāciju zinības vai sabiedriskās attiecības un būs priecīga, ja va rēs mācīties Latvijas Universitātē.
Dokumentu izsniegšana Bauskas 1. vidusskolā tika organizēta nedaudz svinīgā noskaņā. Jauniešus uzrunāja mācību iestādes vadība, bija ieradušies arī klašu audzinātāji. “Mēs vēl pavisam nešķiramies, tiksimies augusta beigās. Tad arī uzzināsim, kuras augstskolas students katrs ir,” skaidro 12.b klases audzinātāja Terēzija Pundure. “Spārnus lidojumam esam devuši, nu atliek saviem bijušajiem audzēkņiem novēlēt spēku un neatlaidību,” piebilst skolotāja.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.