Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aicina latviešus būt pašapzinīgākiem

Deputāte Sandra Kalniete, kura trešo reizi ievēlēta Eiroparlamentā (EP) un pārstāv Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupu, 16. – 18. maijā bija uzaicinājusi uz Briseli piecu Latvijas laikrakstu lasītājus, kuri uzvarējuši viņas un redakciju rīkotajā konkursā par Eiropas Savienību (ES).

Briseli apmeklēja reģionālo laikrakstu «Bauskas Dzīve», Jelgavas un novada «Zemgales Ziņas», Dobeles novada «Zemgale», «Saldus Zeme» un Kuldīgas novada «Kurzemnieks» lasītāji.

Parlamenta kompozīcija Eiropas Parlamentā darbojas 705 deputāti, kas ir ievēlēti 27 Eiropas Savienības dalībvalstīs, viņi sadalījušies septiņās politiskajās grupās jeb frakcijās. «Uz ekrāna jūs redzat Parlamenta kompozīciju. Mēs ar Inesi Vaideri strādājam lielākajā politiskajā kopā – Eiropas Tautas partijas grupā, kurā ir 177 cilvēki. Inesei šis ir ceturtais mandāts, un diemžēl Tatjanai Ždanokai arī, bet arī mūsu labam kolēģim Robertam Zīlem šis ir ceturtais mandāts. No citiem es esmu vienīgā ar tik cienījamu stāžu, pārējie no Latvijas ir ievēlēti pirmo reizi,» stāstīja S. Kalniete.

Viņa paskaidroja, kāpēc EP frakciju kompozīcija ir svarīga: «Politiskām grupām savā starpā vienojoties, ir iespējams pieņemt kā likumu, tā normatīvo aktu vai paust politisku pozīciju. Tās ir grūtas sarunas. Tad, kad mani ievēlēja pirmo reizi, mūsu grupā bija vairāk nekā 270 deputātu. Kad bija nepieciešams atrast partnerus, lai varētu panākt balsojumā vairākumu, tas bija samērā viegli. Iepriekšējā Parlamentā jau bija grūtāk, jo bijām 223 deputāti, izveidoja aliansi ar sociālistiem, un kopā ar sociālistu grupu mēs varējām dabūt vairākumu. Šajā Parlamentā tādas alianses nav, un mums iet diezgan grūti, jo ir tāda praktiska pieeja. Bieži ir tā, ka sociālisti bloķējas ar pārējiem un pārbalso jautājumus, kur mums ir fundamentālas uzskatu atšķirības – tas galvenokārt ir par politiskiem vai ekonomiskiem jautājumiem.»

Process nav viegls. Tatjana Ždanoka vēl nesen bija frakcijā ar 73 deputātiem – Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupā. Sākoties Krimas aneksijai, viņa bija spiesta no frakcijas aiziet un «tagad ir vēl marginālāka nekā pirms tam, ir pie politiskām grupām nepiederošo deputātu frakcijā, kur ir 38 cilvēki.»
Kā uzsvēra S. Kalniete, visciešākā sadarbība ir starp pieciem centriskajiem deputātiem – Daci Melbārdi un Robertu Zīli, kuri ir Eiropas Konservatīvo un reformistu grupā, Ivaru Ījabu no grupas «Renew Europe», Sandru Kalnieti un Inesi Vaideri.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.