Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar cieņu, sapratni un uzticēšanos

Valles pamatskolas 9. klases absolventi gan radoši, gan tehniski domājoši

Šogad Valles pamatskolas 9. klasi absolvēs spēcīgi, gudri un mērķtiecīgi jaunieši, kuri labprāt dodas ekskursijās un savā starpā dzīvo saticīgi un cieņpilni.

Izglītību šajā klasē šogad iegūst 14 jaunieši – desmit puiši un četras meitenes. Klases audzinātāja ir Alda Zālmane, kura mācību iestādē pasniedz matemātikas, fizikas un inženierzinātnes stundas.

Aktīvi gan skolā, gan ārpus tās
Devītklasnieki sevi raksturo kā draudzīgu, jautru un saliedētu kolektīvu. Viņi atzīst, ka ciena cits citu un nestrīdas par sīkumiem. Vissaliedētākā klase esot tieši sporta aktivitātēs un kad kopīgi jāveic kādi pienākumi. Skolēni pastāsta, ka viņu klase ir sportiskākā no visiem Valles pamatskolas kolektīviem, kā arī var lepoties ar augstākajiem sasniegumiem mācībās.
Ārpus skolas jaunieši spēlē volejbolu, mācās Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā, kā arī dzied, dejo, brauc ar riteni, un kāds arī strādā. Skolā reizi mēnesī tiek rīkoti filmu vakari, kas ir iespēja pavadīt laiku visiem kopā arī ārpus mācību procesa. Pēdējā noskatītā filma bija «Džumandži», kas šogad noslēdza filmu vakaru sēriju. Jaunieši apmeklē arī iestādes organizētās balles. Skolas pašpārvalde, kuras prezidents ir devītās klases audzēknis Jāzeps Jansons, rīko labdarības pasākumus, un pēdējā akcijā tika ziedoti divi novusa galdi.

Ekskursijās kolektīvs dodas divas reizes gadā – pēdējais izbrauciens bijis uz Rīgu, kur tika apmeklēts «Laimas» šokolādes muzejs un ekskursija tumsā «Neredzamā pasaule», bet dienas noslēgumā visi spēlēja boulingu. Pagājušajā gadā skolēni devās uz Līgatnes dabas takām un lāzertagu. Klases audzinātāja atgādina, ka klase bijusi arī Skrīveros uz Andreja Upīša memoriālo muzeju, dzīvnieku patversmē un citviet.

Daudz tehnisku prātu
«Pēc pamatskolas vēlos mācīties Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, kas patiesībā bija ātrs lēmums, ko pieņēmu pirms trīs mēnešiem,» par plāniem stāsta Jāzeps, «pašlaik mani ļoti interesē mūzika, šogad absolvēšu arī mūzikas skolu, tāpēc nolēmu mēģināt. Ja domas mainīsies, tad pēc vidusskolas varēšu mācīties citur.» Kristiāna Dārta Arāja plāno mācīties Rīgas Tehniskās universitātes Olaines Tehnoloģiju koledžā, jo vēlas sevi izaicināt un mācīties ķīmijas nozarē, kas viņu interesē. Skolā jaunietei ļoti patīk un padodas eksaktās zinātnes, taču mazāk piesaista vizuālā māksla un mājturības stundas.

«Es plānoju mācības turpināt tehnikumā Saulainē, lai mācītos par lauksaimniecības mehanizācijas tehniķi. Jau no mazotnes nodarbojos ar šādām lietām, esmu radis «skrūvēt» tehniku – tas viss ir par mani, un arī pašlaik strādāju par lauksaimnieku un tehniķi vienlaikus,» par sevi stāsta Raitis Mičulis, «Saulainē mācījās mans brālis, tāpēc arī es nolēmu profesiju iegūt tur.» Kristiāns Cīrulis vēl nav līdz galam izlēmis, kur turpināt izglītoties – Neretas vidusskolā vai kādā Rīgas skolā. «Vēlos nākotni saistīt ar sportu vai žurnālistiku – varētu būt sporta žurnālistika. Par sportu interesējos jau kopš bērnības, man arī patīk runāt nedaudz tēlainākā valodā. Šī profesija mani uzrunā arī tāpēc, ka tā sniedz iespēju ceļot un redzēt pasauli,» stāsta jaunietis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.