Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar prātu, darbu un Dieva vārdu

Kurmenes bijušo skolas ēku Ziemeļu ģimene sāk pārvērst par sociālo rehabilitācijas centru jauniešiem

Kad priestera Andreja Mediņa Kalna svētību kopiena iegādājās Kurmenē bijušās skolas ēku, no malas skatoties, atlika tikai paraustīt plecus – atkal kaut kas taps, atliek tikai gaidīt. Tagad ir skaidrs, kas taps, – sociālās rehabilitācijas centrs jauniešiem, kur galvenais dzinulis šajā procesā ir viena ģimene.

Abi ir no Rīgas puses – Aigars un Baiba Ziemeļi, viņš fotogrāfs, viņa valsts ierēdne. Ticība Dievam, apstākļu sakritība, priestera Andreja Mediņa harisma un sapņi izmainīja dzīvi tik krasi, kā lielākā daļa cilvēku nekad vispār nepadomātu. Tagad viņi kopā ar bērniem Jēkabu un Laumu dzīvo Kurmenes bijušajā skolā un gatavo ēku jaunai atdzimšanai – par sociālo rehabilitācijas centru jauniešiem, kas savu darbu varētu sākt 2025. vai 2026. gadā.

Vietējie atbalsta
Dzīve Kurmenē pie Lietuvas robežas Mēmeles krastā abiem ir tāda kā jaunu atklājumu zeme. Gan lauku vide, gan atbalsts. «Jūtam atbalstu no vietējo puses. Kurmenieši palīdz dārzu stādīt, piedalās kopējos pasākumos, pagasta nodaļas vadītājs ir atbalstošs. Arī vietējie uzņēmēji palīdz ar smago tehniku, gan cita veida atbalstu pasākumu rīkošanā. Īpaši jāpasakās SIA «Arbora» un Mārcim Rācenājam, kurš palīdzēja apsildīt skolu šajā ziemā. Esmu patīkami pārsteigta, ka tā atbalsta. Vietējie grib iesaistīties, un esam gandarīti par tādu atvērtību,» vērtē B. Ziemele. Viņa atzīst – ja rehabilitācijas centrs sāks darboties, kādas darba vietas var parādīties arī vietējiem iedzīvotājiem, bet tas būs tikai nākotnē, un pašlaik palīdzība ir tīri no sirds.

Pozitīvais ir arī tepat blakus esošais bērnudārzs, kuru apmeklē meita Lauma. Turklāt bērnudārzs jau esot gandrīz pārpildīts – atliekot cerēt, ka ar laiku Jēkabam arī vieta atradīsies.

Nākamā joma, kas būs jāpieņem, – pats dārzs un, visticamāk, arī dzīvnieki. «Esmu no Saulkrastiem – tur jūra, smiltis un meži, bet te – zeme,» smaida B. Ziemele. Sadarbībā ar biedrību «Laiks jauniešiem» rīkojuši pasākumu un tur prasījuši, ko jaunieši šādā vietā gribētu. Izrādās, ka blakus vēlmēm par sociālo mediju iespējām bija arī dārziņš, siltumnīca un dzīvnieki. «Jaunieši grib arī lauku darbus, zemes lietas,» secina pasākuma rīkotāji. Nesen bijusi talka un sastādītas ābeles un ķirši, kas pirmos augļus varētu sākt dot jau pirmajiem plānotā centra jauniešiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.