Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar ziņģēm un jokiem dāvā prieku

Bauskas ansamblis «Ziņģes brāļi» aizvadījis darbīgu vasaru un ieiet savā piecgadē

Agrā sestdienas, 22. oktobra, dzestrā rītā «Bauskas Dzīve» tikās ar balvu ansambli no Bauskas «Ziņģes brāļi», latviešu mūzikas kapelu, kurā apvienojušies trīs baušķenieki Raitis Sirmanis, Mārtiņš Ruža, Dāvids Kvins un salaspilietis Jānis Veikšāns. Vīri uzstājas ar 20. gadsimta populārām latviešu melodijām un jokiem, turklāt to viņi dara, ģērbušies pagājušā gadsimta 20. – 30. gadu strīpainos trikotāžas peldkostīmos, kam līdzīgā tērpās arī mūsu rakstnieks Rainis.

Aktīva koncertēšana
«Balvu ansamblis «Ziņģes brāļi» no Bauskas uzstājas dažādos priecīgos pasākumos – kāzās, kristībās, jubilejās, apsējībās, apkūlībās un sievasmātes bērēs,» tā sevi ar viņiem raksturīgo humoru apraksta paši mūziķi.

Raitis ir akordeona pavēlnieks, prot spēlēt arī citus taustiņinstrumentus, savulaik aktīvi muzicējis kāzās. Kopā ar Mārtiņu abi arī dzied un ir galvenie runasvīri. Arī bundzinieks Jānis, kas saknēs no «Emburgas zēniem», citreiz piedziedot. Viņu nu jau varot dēvēt arī par profesionālu aktieri, jo vasarā filmējies seriālā «UgunsGrēks», spēlējot dakteri, reklāmās. Dāvids Kvins – multiinstrumentālists, kas ansamblim pievienojās kā bundzinieks, pēc tam pārkvalificējies uz trombonu un ģitāru. Savukārt Mārtiņš lielo kontrabasu samainījis uz vismazāko ukuleles basu. Savulaik organizējis Kantrimūzikas festivālu Bauskā, spēlējis vairākās grupās, slavenākā no tām «Dakota».

Vasara mūziķiem bijusi ļoti darbīga – nedēļas nogalēs līdz 1. oktobrim aizvadīti 22 koncerti Rēzeknē, Šlokenbekā, Liepājā, Jelgavā, Alsviķos, Bārbelē, Aucē, Madonā, Mālpilī, Ilūkstē, Lielplatonē, Iecavā, Tukumā, Užavā, Rubenē, Atašienē, Limbažos, Gaujienā, Sedā, Olainē, Dobelē. Šilālē Lietuvā piedalījušies jautrās mūzikas festivālā «Brizgėls».

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.