Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baltijas jūras valstu pārstāvji klātienē tiekas Somijā

Eiropas Savienības (ES) Baltijas jūras reģiona valstu 13. forums 28. – 29. septembrī Somijas pilsētā Laperantā klātienē notika pēc trīs gadu pārtraukuma.

Programmu dalībnieki un vadītāji, projektu īstenotāji, Baltijas jūras valstu padomes, Eiropas Komisijas (EK), HELCOM un Somijas amatpersonas, pētnieki un žurnālisti – kopskaitā ap 500 cilvēku – patiesi priecājās tikties «dzīvajā» kopš ļoti veiksmīga foruma 2019. gadā Gdaņskā Polijā. Par gana rezultatīvu dalībnieki uzskata arī pērn no Turku tiešsaistē organizēto konferenci, tomēr klātienes sesijās un darbnīcās Laperantā nenoliedzami valdīja priecīgas atkalredzēšanās un jaunu kontaktu veidošanas noskaņa.

Svarīga vieta
Foruma norises vieta Laperanta ir nozīmīga ne tikai kā Somijas atjaunojamās enerģijas galvaspilsēta, bet arī kā teju robežpilsēta – tā ir vien 30 km attālumā no Krievijas. No kaimiņvalsts foruma nedēļā blīvā straumē ieplūda no obligātās mobilizācijas bēgošie ar ģimenēm, kamēr abu valstu lēmumu pieņēmēji slēdza robežpunktus. Lai arī bažas par sarežģījumiem Krievijas kara Ukrainā dēļ ik pa laikam bija nojaušamas atsevišķās sarunās, galvenās foruma tēmas – enerģijas krīzes un klimata pārmaiņu mazināšana, Baltijas jūras atdzīvināšana – veidoja aktīvas diskusijas un pieredzes apmaiņu par praktiskiem risinājumiem noteikto uzdevumu izpildē. Diskusiju fokusā bija arī sociālā drošība, zaļā un digitālā transformācija, krīzes izturība.

Foruma atklāšanas sesijā un ievada diskusijā par Baltijas jūras valstu reģiona aktuālajiem uzdevumiem piedalījās Laperantas mērs Kimmo Jarva, Baltijas jūras valstu padomes sekretariāta ģenerāldirektors Gžegožs Pozņanskis (Grzegorz Poznański), Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto (Pekka Haavisto), Somijas Ārlietu ministrijas vēstniece Baltijas jūras lietās Helēna Tūri (Helena Tuuri), Somijas Inovāciju fonda priekšsēdētājs Jirki Katainens (Jyrki Katainen), Vācijas Meklenburgas-Priekšpomerānijas zemes zinātnes, kultūras, federālo un Eiropas lietu ministre Betina Martina, Somijas iekšlietu ministre Krista Mikonena, «Baltijas jūras jauniešu nometnes 2022» pārstāve Silva Laure.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.