Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadam īpašs panākums basketbolā

Ar kuplu dalībnieku skaitu Bauskā norit Latvijas Sporta veterānu un senioru savienības 59. sporta spēles

Šī gada Latvijas Sporta veterānu un senioru 59. sporta spēļu finālsacensības notika Bauskas pilsētas stadionā. Tiesa, atšķirībā no citiem gadiem, šogad ar šīm spēlēm sacīkstes nenoslēgsies – kalendārā ir paredzēts vēl gana daudz sacensību, tai skaitā airēšanas slaloms Bauskā 24. jūlijā.

Galvenās sacensības šoreiz bija vieglatlētikā, kas notika 18. un 19. jūnijā. Reizē notika sacīkstes arī basketbolā, futbolā, volejbolā un handbolā. Bauskas novada vienības bija pārstāvētas visos šajos sporta veidos, un visas bija starp godalgu ieguvējām.

Uzvarētāja bildinājums
Sporta spēļu atklāšanas ceremonija notika 18. jūnija vakarā Bauskas stadionā. Mūsu novada vadību pārstāvēja deputāts Arnolds Jātnieks. Sanākušajiem ar četrām dejām uzstājās tautas deju ansamblis «Jandāls».
Vieglatlētikas sacensības ilga divas dienas, un Bauskas novada sportistiem, kā ierasts, kupls medaļu klāsts. Uzreiz gan jāatzīst, ka nevaram nosaukt visas godalgas, jo protokoli Latvijas Sporta veterānu un senioru savienības (LSVS) mājaslapā vēl nebija publicēti raksta tapšanas brīdī, un izsekot līdzi visiem protokoliem un rezultātiem neizdevās.

Jāatzīmē unikāls gadījums LSVS sporta spēļu vēsturē. Rīdzinieks Genādijs Ļebedevs uzvarēja V35 grupā 400 metru skrējienā un izmantoja iespēju, stāvot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, bildināt savu draudzeni Agitu Milleri. Viņa teica: «Jā!», un liela daļa sportistu un stadiona apmeklētāju nobirdināja pa aizkustinājuma asarai. Kā atzina LSVS prezidents Ivans Klementjevs – kaut kas tāds notiek pirmo reizi.

Visi piedalās kopā
No Bauskas novada vecākais dalībnieks sacensībās bija Aleksandrs Rimševics, kurš izcīnīja pilnu medaļu komplektu – pirmā vieta lodes grūšanā, otrā vieta šķēpmešanā, trešā vieta diska mešanā. Parasti viņam izdodas izcīnīt arī zelta godalgu svaru jeb vesera mešanā, bet šoreiz šādas sacensības nenotika.

Divas sudraba medaļas V75 grupā Pēterim Rājevam – simts metru skrējienā un tāllēkšanā. Lodes grūšanā otro vietu V60 grupā ieguva Uldis Kolužs. Kā viņš pats atzina: «Palikt otrajam aiz olimpiskā čempiona Daiņa Kūlas nav nemaz tik slikti!»

Metamajās disciplīnās baušķeniekiem gāja salīdzinoši labi. Guntaram Šumilam trešā vieta diska mešanā. Veiksmīgāks bija Zintis Jaunpujens – viņam uzvara šķēpmešanā un trešā vieta lodes grūšanā. Ar godalgoto vietu 5000 metru skrējienā izcēlās Artūrs Junolainens – sākums viņam nebija pārliecinošs, bet turpinājumā saprata, ka var turēt ātrāku tempu, un finišēja pārliecinoši.

Par godalgām cīnījās arī citi novada sportisti – Alberts Pešiks, Aldis Ukstiņš, Rihards Melgailis, Jānis Vastlāvis, Andris Pastors, Mārcis Zīverts un Magnus Zalsters. Gan vīru, gan dāmu komandu situācijās jāteic, ka notiek veiksmīga sadarbība starp bijušajiem novadiem, tagad apvienībām, – centīgi piedalījās visu apvienību pārstāvji.

Starp kungiem jāatzīmē arī Ilmāra Saulgrieža sniegums, kurš gan pārstāvēja Rīgas pilsētu, – V65 grupā viņam atkal abas uzvaras – gan 3000, gan 5000 metru soļojumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.