Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bez humora – nekur

Bauskas 2. vidusskolas matemātikas un IT novirziena 12.a klases audzēkņi apveltīti ar radošu garu

Turpinot absolventu klašu aprakstu sēriju, «Bauskas Dzīve» viesojas Bauskas 2. vidusskolā, kur šogad mācību iestādi absolvēt gatavojas trīs 12. klases. Sākam ar 12.a klasi, kura vidusskolā padziļināti apgūst matemātiku un informācijas tehnoloģijas (IT).
Bauskas 2. vidusskolas 12.a klasē mācās 17 skolēni – 11 puiši un sešas meitenes, viņu klases audzinātāja ir Tatjana Kazačenoka. Pati sevi klase raksturo kā daudzpusīgu un talantīgu jauniešu kolektīvu, kam padodas dažādu ideju ģenerēšana, ieviešot ko jaunu gan klases, gan skolas, gan arī novada dzīvē.

Godalgoti olimpiādēs, konkursos, hakatonos
Ar augtākajiem mācību sasniegumiem klasē var lepoties Henrijs Kravals un Evelīna Gateža. Lielākajai daļai jauniešu sekmes ir labas un teicamas. Skolēni regulāri piedalās novada un valsts līmeņa mācību priekšmetu olimpiādēs un sporta sacensībās, iegūstot godalgotas vietas. Pirmās vietas novada olimpiādēs matemātikā vairākus gadus pēc kārtas ieņem H. Kravals, kurš augstākās vietas ieguvis arī ķīmijas, ģeogrāfijas un bioloģijas novada un valsts mēroga konkursos. Pirmo vietu un uzaicinājumu uz ekonomikas olimpiādes valsts posmu ieguvis Rihards Dadžāns, bet E. Gateža pirmo vietu izcīnījusi krievu valodas olimpiādē. Spēcīgs vēstures mācību priekšmetā ir Rihards Fokins, kurš par savām zināšanām saņēmis godalgotas vietas kā novada, tā valsts konkursos.

12.a klases jaunieši ir aktīvi un zinoši ne tikai mācību vidē, bet arī ārpus tās. E. Gateža, R. Fokins un Ralfs Milišuns brīvprātīgi iesaistās nodibinājuma «ViedDoma» darbībā, veidojot ziņu sižetus un organizējot ziņu tiešraides Bauskas novada ziņu dienestam. Monta Poškus ir piedalījusies Bauskas novada publiskās runas konkursā svešvalodās. Skolēnu grupa, kuras sastāvā bija R. Dadžāns, E. Gateža, R. Fokins, M. Poškus, H. Kravals un Maksims Dumitrovičs, kopīgu uzvaru sasniedza Latvijas mēroga hakatonā «Skola skolēnam». Eiropas mēroga hakatona «Digi-EduHack» finālā piedalās klases komanda, kuras sastāvā ir Deivids Krastiņš, R. Fokins, E. Gateža, M. Poškus un H. Kravals.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.