Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Darot vairāk, nekā prasa

Pilsrundāles vidusskola ieguvusi pirmo vietu Latvijā «Draudzīgā aicinājuma fonda» lauku skolu reitingā

«Draudzīgā aicinājuma fonds» jau kopš 2009. gada pēc vidusskolu centralizēto eksāmenu rezultātiem veido labāko izglītības iestāžu reitingu. Starp lauku skolām šogad par labāko atzīta 0Pilsrundāles vidusskola.

«Bauskas Dzīve» devās uz sarunu pie skolas direktores Daigas Sakas, lai noskaidrotu, kā viņiem izdevies gūt augstos rezultātus.

Pilsrundāles vidusskolas direktore šajā amatā strādā kopš šī gada 1. februāra, bet iepriekš 15 gadus bijusi direktores vietniece izglītības jomā. «Jaunajā amatā ir daudz jaunu iespēju, jaunas informācijas, un, protams, darbs ļoti atšķiras no direktora vietnieka pienākumiem,» stāsta D. Saka, «vietnieces amatā strādājot, visa mācību darba organizācija skolā bija manās rokās, savukārt pašlaik vairāk ir finanšu kārtošana, skolas attīstības koncepcija, tās virzīšana, kolektīva vadīšana un citi pienākumi.»

Kolektīvs ir stabils un profesionāls
«Mērķis noteikti ir nenolaist latiņu zemāk, jo tā mums ir pacelta diezgan augstu – kvalitāte šajā skolā vienmēr ir bijusi svarīga,» uzsver D. Saka, «tāds uzstādījums man ir bijis vienmēr – mēs mērķtiecīgi ejam uz rezultātu, jo bez tā nav nekā. Ja neredzi un nevari priecāties par skolēnu sasniegumiem, tad skolotāja darbs nav jēgpilns.» Direktore apliecina, ka Pilsrundāles vidusskolas pedagogi strādā godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas, kā arī par svarīgu tiek uzskatīta bērnu labsajūta un sasniegumi.
«Bērni iet un nāk, bet skolotāju kolektīvs mums ir stabils. Viņi ir profesionāļi un sava darba entuziasti, un, manuprāt, skolā nemaz nevar strādāt cilvēki, kuriem šī entuziasma nav, jo skolotāja darbs prasa ļoti daudz,» domās par kolektīvu dalās D. Saka, «skolotājiem ir ļoti daudz papildu darbu arī pēc stundām, jo, arī aizejot mājās, viņi lasa, raksta, lai gatavotos nākamajām stundām, vai labo audzēkņu darbus.» D. Saka atzīst, ka ir pateicīga Pilsrundāles skolotāju kolektīvam par profesionālo veikumu, jo direktore viena bez skolotājiem neko nepanāks.

Pedagogu kolektīvs nenoliedzami ir šīs mācību iestādes stiprā puse. «Otra lieta – paši skolēni, pašpārvalde, uz kuru mēs mērķtiecīgi gājām. Skolēni raksta projektus, un nesen skolas pašpārvalde uzvarēja projektu konkursā «Kontakts», iegūstot 999 eiro, lai mēs varētu organizēt nodarbības, uzlabot komunikāciju, saskarsmi un tamlīdzīgi.» Skolas mērķis pašlaik ir iesaistīties dažādos projektos, lai varētu bērniem parādīt plašās iespējas dzīvē un pilnveidot sevi. «Stiprums rodas tad, kad dara vairāk, nekā no tevis prasa,» uzskata D. Saka, «to mēs tā arī īstenojam, jo citādi rezultāta nav.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.