Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Divas sezonas gadā

Puķkopjiem Gunai un Jānim Rukšāniem ir divas sezonas gadā – pusgads dārza darbos un pusgads vai ziemas mēneši grāmatu rakstīšanai. Viņi ir dzīvespriecīgs un saskanīgs pāris, viens otru uzlūko ar gādīgu un mīlošu skatienu, tajā pašā laikā prot par otru labvēlīgi pajokot. Viņu abu kaislība ir puķes, un Guna neslēpj – ir ļoti svarīgi, lai pārim būtu kāda kopīga aizraušanās.

«Par ko gan cilvēki var runāt vēl bez tā, ko dara bērni, kādi pasaulē notikumi, – vajag kādu kopīgu tēmu, par ko abi «deg». Ja teic, ka mājās par darbu nerunā – apšaubu, tie visi drusku mānās. Kuram gan vēl izstāstīsi, ja ne vistuvākajam! Es kā «brīvais radikālis» mīlu pati visu «izkost», bet pārrunāt ar vīru visas lielās lietas puķkopībā man ir svarīgi. Tiesa, man ļoti ilgi un grūti nācās viņam blakus stāties. Saprotiet, kultūras darbiniece pēkšņi nolemj nodarboties ar dārzkopību bez jebkādām zināšanām un prakses, izņemot to, ka bērnībā palīdzēju mammai Alsviķos – viņai nogāzē bija zemeņu vagas, kas mums ar māsu bija jāravē un vakaros jāsargā no garnadžiem. Domāju, man ir iedzimts talants, jo mana mamma bija ļoti čakla. Jānis jau tādēļ paņēma mani par sievu, ka viņam vajadzēja čaklu ravētāju! Pārējo es no vīra iemācījos un kļuvu patstāvīga,» ar humoru stāsta G. Rukšāne.

G. Rukšānei patīk humors un cilvēki, kuri saprot humoru, ar kuriem caur humoru var rast vieglu sarkasmu. Tādēļ, humora caurstrāvota, tapusi jauna grāmata, šoreiz – ar dažādiem stāstiem, nevis par puķēm.

«Domāju: par flokšiem grāmata man ir uzrakstīta, par vispārējām dārza būšanām jau divas – «Dārza maģija» un «Dārza spēks». Ko tagad? Biju izlielījusies, ka rakstīšu par hostām, bet tas mani tomēr neaizrāva, bija šaubas, vai cilvēkus tas maz interesēs, turklāt no zinātniskā viedokļa hostas ir diezgan sarežģīta kultūra. Jānis gan man iebilst, ka tas esot štrunts salīdzinājumā ar krokusiem. Uzrunāju ģimenes locekļus un draugus pastāstīt man kādu atgadījumu no dzīves – nekā! Tad pati sāku atcerēties dažādus stāstus, līdz tie nāca kā no pārpilnības raga. Nepagāja ne īss, ne garš brīdis, kad varēju izdevniecībai «Apgāds Zvaigzne ABC» iesniegt humora stāstu grāmatu «Pasmaidīsim». Līgumu noslēdzu janvārī, pašlaik vēl nav zināms, kad grāmatu izdos, bet būs. Tapuši stāsti arī nākamajai grāmatai. Rakstīšana ir ļoti jauka!» aizrautīgi atzīst G. Rukšāne un atklāj, ka pašlaik kopā ar mazmeitu raksta arī savu dzīvesstāstu: Guna diktē, mazmeita pieraksta datorrakstā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.