Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dzīve aiz aptumšotiem logiem, bet ar gaismu tuneļa galā – uzvaru

Šodien Ukrainas pilsētā Malinā, pēc sinoptiķu ziņām, 29 grādu karstums. Plašsaziņas līdzekļi neinformē, ka tur pašlaik skanētu šāviņi. Tomēr vietējās pašvaldības «golova», kā vadītāja amatu arī dēvē ukraiņu valodā (tātad – ‘galva’), Oleksandrs Sitailo šajos trīs mēnešos ik pa laikam, uz ceļiem nometies, sagaida kādu karā kritušo novadnieku atgriežamies dzimtajā zemē. Arī atvadu vārdi kritušajam un mierinājuma, stiprinājuma vārdi tuviniekiem pašvaldības vadītājam šajos mēnešos bija jāsaka vairākkārt.

Kur pašam ņemt mierinājuma vārdus, ja trīs mēnešus nav redzējis ne sievu, ne pirmklasnieci meitiņu, kas evakuētas, ja iedzīvotāji pašvaldībā tik daudz zaudējuši, karā pārguruši? Droši vien arī tās pāris dienas Bauskā un Rundālē, ko viņš pagājušajā nedēļā pieredzēja mūsu novada svētkos un parakstot sadarbības un draudzības līgumu ar Bauskas pašvaldību, izskanējušie apliecinājumi Ukrainas atbalstam tās cīņā arī Oleksandru stiprināja.

Pašvaldības kopā saved tautietis
O. Sitailo 2020. gadā ievēlēts par Malinas teritoriālās kopienas (ukrainiski – «gromada») vadītāju, gados jauns finansists, kurš tad plānoja attīstīt vietējo teritoriju, atbalstīt tās iedzīvotājus. Plāni grūst, tagad jādomā, kā gan vietējiem, gan vēl diviem tūkstošiem bēgļu no valsts austrumu apgabaliem nodrošināt primārās vajadzības, kā palīdzēt armijai, remontēt un atjaunot sagrauto.

Intervijā «Bauskas Dzīvei» Oleksandrs vairāk stāsta par Malinu, slavē prezidentu Volodimiru Zelenski, kas esot īsts līderis, ar viņu visi būšot kopā līdz uzvarai; par sevi ne tik daudz. Vien bilst par tālumā esošo sievu un meitiņu, kā arī par vecākiem, kuri savukārt spītīgi palikuši uz vietas, nekur prom doties negrib. Vienu gan viņš piemin – Oleksandram Sitailo ar prezidenta rīkojumu piešķirts ordenis «Par varonību», III pakāpe.

Kā Bauskas un Malinas pašvaldības atrada viena otru? «Mūsu tautietim un novadniekam Bauskā ir nekustamais īpašums. Viņš saveda mūs kopā, aprīlī iepazīstināja ar municipalitātes vadītāju Aivaru Okmani, tikāmies un vienojāmies, ka varam sadarboties,» atklāj O. Sitailo.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.