Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dzīve pie upēm

Ceļosim! Dodamies uz Lietuvu baudīt kūrorta teritorijas gaisotni pie Nemunas Kauņas rajonā

(Turpinājums. Sākums «Bauskas Dzīves» 17. jūnija numurā.)

Šajā rakstā – par redzēto un uzzināto apceļotajās kūrorta teritorijas pilsētās: Vilkijā, Zapīšķē un Kačerginē. Tās «Bauskas Dzīve» izzināja Aizkraukles novada un Kauņas rajona pašvaldības rīkotajā informatīvajā ceļojumā mediju pārstāvjiem.

Darot dzīvas senas leģendas, vairo pievilcību
Nelielo pilsētiņu Vilkiju, kas izaugusi ielejās starp pakalniem līdzās Nemunas plūdumam, apdzīvo vien nepilni divi tūkstoši iedzīvotāju; tai ir sena vēsture un ievērības vērtas vietas mūsdienās. Augstā pakalnā pār pilsētu un upes ieleju slejas 20. gadsimta sākumā tapusī Svētā Georga baznīca, kuras torņi ietiecas debesīs 35 metru augstumā.

Ceļotājus aizrauj Nemunas ainavas panorāma, kas paveras no skatu laukumiem līdzās baznīcai. Skatoties uz upi vienā un otrā virzienā, gribas skaitīt redzamos Nemunas lokus – vismaz piecus izdodas saskatīt. Patiesi neatkārtojams dabasskata baudījums. Tā dēļ vien tūristi un caurbraucēji mēdzot piestāt Vilkijā.

Pilsēta glabā arī ebreju kultūras mantojumu, jo savulaik to apdzīvojuši daudz ebreju. Un ne tikai glabā šo mantojumu, bet integrē to kultūras un tūrisma piedāvājumā mūsdienās. Ar to arī saistīta atpūtas un kultūras vieta pie prāmja pārceltuves – Luisa Ārmstronga skvērs. Skvēra nosaukums izraudzīts, godinot ebreju Karnovsku ģimeni, kas pēc emigrācijas uz ASV tur adoptējusi kādu zēnu. Tagad pasaule viņu pazīst kā Lūisu Ārmstrongu – amerikāņu trompetistu, vokālistu un kinoaktieri, vienu no nozīmīgākajiem mūziķiem džeza vēsturē. Skvērs džeza leģendas un viņa audžuvecāku piemiņai tika atvērts 2021. gadā; skatuves fasādi tā centrā rotā plaknes skulptūra ar slavenā mūziņa notēlu metālā un leģendu par viņa saistību ar Vilkiju. Skvēra teritorijā vairākās vietās ir gaumīgas granīta stēlas, kas kalpo kā mūzikas atskaņotāju kastes. Nospiežot pogu uz tās, ikkatrs var ieslēgt Luisa Armstronga 13 populārāko dziesmu atskaņošanu. Pilsētai slavenības vārds mūsdienās piešķir papildu pievilcību un tūristu interesi. No Vilkijas jebkura mazpilsēta var smelties pieredzi, kā senas leģendas pārvērst tagadnes vērtībās, arī ienākumos vietējai komercdarbībai.

Skvēram līdzās esošajā pārceltuvē prāmis «Vilkine» izskatījās gaidām pasažierus, bet izrādījās, ka lietusūdeņu ietekmē upes līmenis neļāva ceļotāju busiņam nokļūt uz prāmja. Tāpēc, lai sasniegtu upes otru krastu, bija jāmēro papildus ap 60 km ceļa caur Kauņu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.