Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dzīve pie upēm

Ceļosim! Dodamies uz Lietuvu baudīt kūrorta teritorijas gaisotni pie Nemunas Kauņas rajonā

Lasītājiem piedāvājam iepazīt atsevišķus tūrisma un atpūtas objektus un maršrutus Nemunas krastos Kauņas rajonā Lietuvā. Tos «Bauskas Dzīve» izzināja Aizkraukles novada un Kauņas rajona pašvaldību rīkotajā informatīvajā ekskursijā mediju pārstāvjiem, lai popularizētu pārrobežu projekta «Dzīve pie upēm: tūrisma produktu attīstība, balstoties uz seno un mūsdienu Baltijas valstu vēsturi» maršrutus.

Projektā iekļautas daudzveidīgas aktivitātes – vēsturiskās izpētes darbi, kultūras pasākumi, mākslinieku un fotogrāfu rezidences, starptautiska konference, pieredzes apmaiņas, jaunu informatīvo stendu izvietošana, tūrisma infrastruktūras objektu un eksponātu izveide, reklāmas video par upju krastu pilsētām un vēl citas aktivitātes. Ekskursijā Kauņas rajona pašvaldības pārstāvji izrādīja maršrutu, kas vijas caur mazpilsētām abos Nemunas krastos. Šajā rakstā – par redzēto un uzzināto Raudondvares muižā un Kulautuvā, turpmāk – par apceļotajām pilsētām: Kačergini, Zapīšķi, Vilkiju.

Raudondvares muiža – rajona tūrisma centrs
Brauciena maršrutā iekļautās mazpilsētas un apkaimes Nemunas abos krastos ir noteiktas par kūrorta teritorijām, pastāstīja Kauņas rajona Tūrisma un biznesa informācijas centra direktore Raminta Popoviene. Pēdējos gados arvien vairāk cilvēku vēlas pārcelties uz dzīvi šajā reģionā. Rajons ir viens no četrām pašvaldībām Lietuvā, kurās ik gadu pieaug iedzīvotāju skaits. Iespējams, ka to veicinājis kūrorta teritorijas statuss.

Izzinošā tūre sākās Raudondvares muižā, kas atrodas vien deviņus kilometrus attālu no Kauņas pilsētas un tuvu Nemunas un Nevēžas satekai. Raudondvares muižas arhitektūras ansamblis atbraucējus pārsteidz gan ar teritorijas apjomu, gan iespaidīgu un greznu vēsturisko ēku kompleksu, ko ieskauj 3,8 hekt-ārus liels parks. No Raudondvares muižas, tradicionāli sauktas arī par pili, līdzās izaugusi tagadējā pilsēta. Bez muižas kungu mājas uzmanību saista vēl citas ēkas – kalpu mājas, stallis un oranžērija.

Ekskursija bija iegadījusies dienā, kad lielisko 17. gadsimta sākuma Lietuvas renesanses arhitektūras pieminekļa auru baudīt netraucēja daudzskaitlīgu apmeklētāju burzma. Rosības atmosfēru radīja vien būvniecības darbu duna – muižas kompleksa vēsturiskajās kalpu mājās pašlaik notiek vērienīgi atjaunošanas darbi. Restaurētais zirgu stallis mūsdienās ir pielāgots mākslas inkubatora vajadzībām. Tagad muižas kompleksā tiek rīkoti koncerti, festivāli, izstādes un citi pasākumi. Kādreizējā muižas ledus pagraba namā mājvietu radis Kauņas rajona Tūrisma un biznesa informācijas centrs. Pie ieejas izvietots informatīvo materiālu stends, kur apmeklētāji var paņemt vajadzīgos bukletus, neieejot informācijas centrā. Tas izmantojams visās sezonās, jo ir aizverams ar aizvelkamu vērtni.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.