Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķeniece Daina Ziemele svin apaļus 90

Ievadvārdos jāteic, ka vakardienas gaviļniece būtu centusies atrunāt šīs publikācijas tapšanu, jo nekad nav vēlējusies izcelt sevi. Taču pensionētās žurnālistes Dainas Ziemeles vārdu ievērojuši daudzi «Bauskas Dzīves» lasītāji. Viņi arī rosinājuši stāstīt par baušķenieci plašāk.

Nenoliedzami, kā atzīst arī laikraksta veidotāji, kolēģes doma un vārds, nosvinot jau 90. gadskārtu, ir jēgpilns, aktuāls, trāpīgs un asprātīgs.

1968. gadā D. Ziemelei sākās pastāvīga darba gaitas līdz aiziešanai pensijā 1985. gadā. Ārštatā viņa ar redakciju saistīta līdz pat šai dienai. Katru nedēļas nogali laikrak-stā «Bauskas Dzīve» žurnāliste sagatavo tekstu, kā pati saka, rīmi, aktuālai karikatūrai. Nereti viņa ieteic, kādu tēmu izvēlēties. Kolēģus allaž priecējusi Dainas valodnieces prasme, laba orientēšanās faktu un skaitļu gūzmā. Otras tik ilggadējas personības, kura sadarbojas ar redakciju, laikraksta pastāvēšanas 76 gados nav.

Pirms pāris gadiem veidoto rakstu par kādu citu jubilāri Dainai dvēseliski tuvā kolēģe Aina novērtēja, ka šis ir paraugs, kā neiet intervējamā pavadā, piebilzdama, ka topošajiem žurnālistiem šāda publikācija būtu kā mācību līdzeklis.

Ievingrinātais prāts un radošais nervs paliek ne vien avīzē, bet arī grāmatās. Viņa ir bijusi redaktore izdevumam par rajona avīzes vēsturi «Laikmetu svaros». 2004. gadā nāca klajā plašais vēsturisku faktu un atmiņu apkopojums par avīžniecības attīstību Bauskas apvidū.

Ar Dainas gādību ir izdotas trīs dzejas grāmatas, kurās publicēti mūspuses poētisko sacerējumu autoru darbi. Vietējie dzejnieki uzticējās literātu apvienības koordinatorei. Šo pienākumu Daina bija uzņēmusies, gan strādājot redakcijā, gan arī pensijas gados. Kultūrvēsturiskais veikums ir bijis ar nesavtību piepildīts un cilvēcīgi atbalstošs. Paldies par viņas padomu valodas slīpēšanā un grodāka teksta veidošanā var sacīt daudzi.

Dainai nav profesionālas žurnālistes izglītības. Visu viņa apguvusi pašmācībā, iedziļinoties latviešu valodas niansēs un strādājot reģionālā laikraksta redakcijā. Ar interesi par labu latviešu valodu, ar atbildību par darbu un pietāti pret cilvēkiem.

Dzimusi vidzemniece, ar Bauskas novadu Daina saistīta kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem. Šeit dzīves gaitas viņu atvedušas pēc Sibīrijā izciesta izsūtījuma. Tā iemesls ir arhīvā noskaidrots, nežēlīgi skarbais dzīves posms pārsāpēts, bet psiholoģiski nospiedums paliek uz mūžu. Šajā pavasarī D. Ziemeles atmiņu ski-ce par Sibīrijas laiku bija lasāma «Bauskas Dzīves» marta numurā.

Viņas nacionāli patriotiskā stāja droši varēja atklāties līdz ar Latvijas otrās brīvvalsts atjaunotni. Piedzīvojusi pārestības, katru netaisnību Dainu tver īpaši jūtīgi. Daudz reižu līdzējusi šķetināt likteņu pavērsienus un palīdzējusi komunistiskā terora gados cietušajiem. Kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem darbojas Bauskas politiski represēto apvienībā «Rēta», piedalījusies tās veidošanā. Bijusi šīs nevalstiskās organizācijas valdē, rakstījusi sēžu protokolus un veidojusi vēstures albumu. Tikai nesen nodevusi šo pienākumu gados jaunākiem apvienības dalībniekiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.