Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dzīvot mierā un radīt svētkus citiem

Sandra Vēvere Misā, tautas nama un amatierteātra «MIStērijA» vadītāja, atzīmējusi 60 gadu jubileju

Sandra Vēvere nākusi no Vidzemes. Tagad viņa dzīvo un strādā Vecumnieku pagasta Misā, bet dzimusi Valmierā, mācījusies 5. vidusskolā, bijusi klusa meitene. Mamma strādājusi Valmieras slimnīcas dzemdību nodaļā, tētis bijis meliorators.

Koris atraisa
Bijis Sandrai arī brālis, kurš diemžēl jau 20 gadus mūžībā, viņam ir divas meitas, viena – misenieces krustmeita. No mammas pārņemta mācība, ka nekad nevar aiziet gulēt, ja nav sakārtota māja. Tētis bijis mednieks, mazotnē daudz ēsti medījumi, kuriem pašlaik Sandra vairs negribot pat skatīties virsū. Savukārt vecmāmiņa Vanda bijusi liela rokdarbniece, iemācījusi tamborēt un adīt arī mazmeitu, pirmo mazbērnu, ko arī mīļuprāt apcakojusi. Pašlaik gan Sandra pati vairāk pievērsusies šūšanai, kas ļauj pie apģērba tikt daudz ātrāk, pati šo prasmi apguvusi no žurnāliem «Burda».

Bērnībā meitene sacījusi, ka grib kļūt par balerīnu, tomēr vēlāk, skolas gados dziedot sieviešu korī, iepatikušies pasākumi, tālab pēc tam Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā izglītojusies kluba darbinieka, masu pasākumu režisora specialitātē. Toreiz tehnikumā bijuši vairāki tā sauktā Latvijas laika pasniedzēji, kas atļāvuši izpausties un stāstījuši arī par brīvo Latviju.

Pirmā darbavieta bija Skaistkalnes tautas nams, kur nostrādāti četri gadi. «Pie kora ciemos bija atbraucis Misas koris, un kādreizējais Misas kūdras fabrikas direktors Jānis Krūmiņš mani pierunāja nākt uz Misu, tā 1988. gadā pārnācu uz Misu, šeit ir mana otrā darbavieta. Valmierā parasti gaiss sasilst par divām nedēļām vēlāk, bet man patīk siltums, gribēju tuvāk dienvidiem, biju priecīga nonākt Skaistkalnē, nu Misā. Man ļoti patīk vasara, jau oktobrī, novembrī sāku gaidīt pavasari. Šis ir visskaistākais laiks, kad zied ābeles, viss ir zaļš. Ja būtu bagāts cilvēks, noteikti pārziemotu siltās zemēs,» pauž S. Vēvere.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.