Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķeniece Luīze Burmistrova izdod dziesmu par aktuālu tēmu – izdegšanu

Baušķeniece Luīze Burmistrova izdod dziesmu par aktuālu tēmu – izdegšanu un gatavojas absolvēt vidusskolu

Vidusskolniece, Bauskas mūzikas un mākslas skolas mūzikas nodaļas absolvente un mākslas nodaļas audzēkne Luīze Burmistrova izdevusi jau savu otro dziesmu, kuras tēma šoreiz ir par izdegšanu. «Pagaidām esmu 12. klases skolniece, kurai ir daudz dažādu ideju, ko vēlos paveikt saistībā ar mūziku.» Jauniete Bauskas mūzikas un mākslas skolā (BMMS) apguvusi klavierspēli, un uzreiz pēc mūzikas programmas absolvēšanas viņa iestājās BMMS mākslas programmā – tā tiks absolvēta šogad. «Brīžiem ir grūti, taču, ja pašam ir vēlme, tad visu ir iespējams apvienot,» laikrakstam atzīst Luīze.

Personīgā pieredze
Platformā «YouTube» šomēnes tika publicēta jau otrā talantīgās jaunietes dziesma «Matches» (no angļu val. – ‘sērkociņi’) ar videoklipu, kas atspoguļo svarīgu un aktuālu tēmu – izdegšanu. Dziesmas tekstu un režiju videoklipam Luīze radīja pati, bet mūzika tika sarakstīta ar jaunākā brāļa Maikla palīdzību un iesaisti. Par šo pašu tēmu jauniete gatavo arī diplomdarbu mākslas skolā, kas ir telpiska sērkociņa figūra no ģipša un māla, kuram degļa vietā ir cilvēku sejas vaibsti un grimases. «Mākslas darbs vēstī tieši par atkopšanos no izdegšanas, jo tā daļa, kurai vajadzētu aizvietot melno, izdegušo sērkociņa daļu, ir balta,» stāsta Luīze, «tas simbolizē to, kā mēs katrs ejam cauri šim dzīves procesam.»

Izdegšanas tēmu jauniete izmantoja arī Bauskas Valsts ģimnāzijā, izstrādājot projekta darbu. Ideja plašajam projektam esot radusies no Luīzes personīgās pieredzes, kad viņa ar izdegšanu saskārās pati. «Tā bija mana personīgā pieredze, kad man tika nepareizi noteikta diagnoze, nepievēršot tam īpaši lielu uzmanību,» par pieredzi stāsta dziesmas autore. «Vēlāk, kad atradu labus un saprotošus speciālistus, nonācām pie slēdziena par to, ka es saskāros ar izdegšanu. Šī tēma man bija ļoti svarīga. Latvijā izdegšana vēl nav pastiprināti analizēta, taču Francijā veiktie pētījumi pierādīja, ka ar to sastopas 40% jauniešu, tāpēc uzskatu, ka par to ir svarīgi un nepieciešami runāt.»

Par jaunietes projekta darbu atsauksmes sniedza arī ārsti, kuri atzina, ka izdegšana ir process, kas var sākties jau no bērnudārza gaitām. «Zinātne daudz veic pētījumus par izdegšanu darbā, piemēram, skolotājiem, bet patiesībā, ja uz to skatāmies plašāk, izdegšana var sākties ļoti agrā vecumā,» teic Luīze, «man bija būtiski likt uzsvaru uz vecumu, kādā var saskarties ar šo diagnozi, tāpēc arī dziesmas videoklipā ir dažāda vecuma aktieri.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.