Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Velta Bruce Iecavā atzīmējusi 80. dzimšanas dienu; viņa gandarīta par panākumiem, gatavojas jauniem startiem

Velta Bruce Iecavā atzīmējusi 80. dzimšanas dienu

Jubilāre dzimusi Mežotnes pagasta «Kazākkrogā», bet bērnību aizvadījusi Iecavas pagastā. Dzīves ceļi viņu aizveduši uz citām vietām tagadējā Bauskas novada teritorijā un citur Latvijā, bet kopš 2000. gada ir atgriezusies uz dzīvi bērnības pusē – Iecavā.

Velta Bruce ilggadēji ir aktīva veterānu sportā Latvijas un starptautiskā mērogā. 2023. gadā ieguvusi pirmo vietu Eiropas čempionātā desmit kilometru distances soļošanā, trešo vietu Baltijas veterānu čempionātā un pirmo vietu vieglatlētikas sacensībās Latvijas Sporta veterānu savienības 60. sporta spēlēs. Pērn labāko sportistu apbalvošanas ceremonijā «Bauskas novada sporta laureāts 2023» sportiste godināta ar balvu «Par neatlaidību un cīņas gribu sportā». Pagājušajā gadā saņēmusi arī pašvaldības Atzinības rakstu par ilggadēju dalību sporta aktivitātēs un veterānu sporta popularizēšanu novadā un Latvijā.

Mežs un vecmāmiņas jurģīne
Pirmās bērnības atmiņas Veltai saistās ar mājām Dzelzāmurā (tagad – ciems Iecavas pagastā) meža ieskautā apkaimē. Abas ar māsu Ritu mazotnē daudz bijušas vecmāmiņas pieskatītas, jo vecākiem – darbs. «Spilgtā atmiņā palikusi vecmāmiņas lolota gara jurģīne ar skaistiem ziediem. Mūsu māja vēl ir saglabājusies, bet tur savulaik glabāti minerālmēsli, un cilvēki tur sen vairs nedzīvo,» stāsta Velta.

Skolas gaitas sākās Dugānes skolā, uz kuru ik dienas pirmklasniecei bija jāmēro četri kilometri ceļa turp un atpakaļ. Grūtības par garo gājienu neatceras, bet bailes ceļā – gan. «Toreiz mežā bija daudz vilku. Tieši nevienu ceļā nesastapu, bet reiz, nākot uz mājām, redzēju, kā tumsā spīd vilku acis,» atminas jubilāre. Mamma strādājusi mežniecībā, reizēm mazo meiteni ņēmusi līdzi uz meža darbiem.
Pēc pamatskolas beigšanas Ziemeļu skolā (vēlāk – Dzimtmisas pamatskola) Velta uzsākusi patstāvīga darba gaitas kolhozā «Uzvara» un dzīvojusi Pamūšas ciemā.

Zirgu vilinājums
Pirmā lielā aizrautība ar sportu sākusies pēc divdesmit gadu vecuma. Reiz, noskatījusies kādas zirgu jāšanas sacensības, izjutusi aicinājumu pašai pamēģināt. Sākusi braukāt uz treniņiem Jelgavas pusē, un jāšanas sports aizrāvis pa īstam. Vēlāk tas bijis arī ceļvedis no vienas dzīves vietas uz citu Latvijā. Vēlējusies būt vairāk kopā ar zirgiem, tāpēc devusies uz Auces pusi, kur strādājusi par zirgkopi Vecauces saimniecībā. Vēlāk Velta devusies uz Kazdangu, kur atkal bijis darbs ar zirgiem.

Pirmajās jāšanas sacensībās piedalījusies, kad bija jau trīsdesmit gadu vecumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.