Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas vecpilsētas attīstības aktivizēšanu saskata plašākā kopienā

Vecpilsētas attīstības aktivizēšanu saskata plašākā kopienā

Ja daži desmiti cilvēku nevar sasniegt rezultātu, varbūt vajag dažus simtus cilvēku? Ar šādu pieeju kopienas aktivizēšanai šogad strādā Bauskas vecpilsētas biedrība, plānojot nākotnes darbību.

Piedalīties Bauskas vecpilsētas biedrības rīcības plāna sagatavošanā 2023. – 2027. gadam aktīvistes Ieva Bronko-Pastore un Egija Stapkeviča aicināja arī citus cilvēkus, kas saistīti ar Bauskas vecpilsētu. Rezultāts ir interesants.

Mērķi tie paši
Tikšanās notika Rūpniecības un Baznīcas ielas krustojumā, bijušā mēbeļu veikala telpās, kuras pašreizējie īpašnieki pamazām labiekārto kā konferenču telpas. Tās arī 17. septembrī kļuva par tikšanās vietu. Ieradušās bija apmēram 20 uzaicinātas personas.

Kā uzsvēra I. Bronko-Pastore, šoreiz tā patiesi ir vecpilsētas kopienas tikšanās. «Mērķis nav mainījies. Mainījies ir redzējums, kā šos mērķus sasniegt. Pirms 20 gadiem bijām tikuši vaļā no kolhoziem, par kopienām neviens nerunāja. Tagad tās atkal kļūst nozīmīgas. Svarīgākais ir kultūras mantojums, bet priekšplānā izvirzās cilvēks, izvirzās kopiena, izvirzāmies mēs – tie, kas vēlas šeit strādāt, kam šeit ir draugi un paziņas. Kad šeit jutīsimies spēcīgi un lepni, tad arī tūristi nāks. Domāju, ka plāni tuvākajiem pieciem gadiem ir kaut kas pavisam reāls, kas ir jādara, lai mēs būtu lepni par savu vecpilsētu. Šodien vairākumā klātesošie ir tie, kas nav vecpilsētas biedrības biedri. Bet mēs sapratām, ka, ja būsim tikai Vecpilsētas biedrības biedri, pārmaiņas var nenotikt,» sanākušos uzrunāja I. Bronko-Pastore.

Spēļu sistēma
Lai tikšanās neizvērstos par vienkāršu pasēdēšanu un ne pārāk rezultatīvu diskusiju, organizatores bija uzaicinājušas Elīnu Miķelsoni – ideju vadības režisori, zinātņu doktori, piecu universitāšu lektori, Ideju un inovāciju institūta vadītāju, ideju fitnesa treneri un daudzu citu amatu īpašnieci. Viņa viena semestra laikā uzņēmējdarbībā palīdz radīt apmēram 30 jaunus produktus.

E. Miķelsone piedāvāja izmēģināt «Gamestorming» metodi – kā strādāt grupās un kā radīt jaunas idejas un izprast plānus, izmantojot spēļu elementus. Šo metodi uzņēmējdarbības plānošanai izmanto daudzi pazīstamie pasaules uzņēmumi. Internetā pieejami gan bezmaksas apraksti un rīki, gan arī maksas materiāli.

«Daudzas no metodēm, ko šodien izmantosim, izmanto «Air Baltic», «Grindex», «Tet» un citi pazīstami uzņēmumi,» informēja E. Miķelsone.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.