Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ieskats «Laimas» sirdī

Vēsturiskajiem produktiem recepte netiks mainīta

Šomēnes uzņēmums «Orkla Latvija» mediju pārstāvjiem izrādīja zīmola «Laima» ražotni Ādažos. Konkrētajā dienā ražošanas līnijās tapa daudzu iecienītās konfektes «Serenāde». Lai arī visam konfekšu izgatavošanas procesam nebija iespējas izsekot, daļējs priekšstats par to izveidojās.

Medijus ar uzņēmumu iepazīstināja Lineta Mikša, «Orkla Latvija» komunikācijas direktore, Dana Smorocka, Inovāciju un ilgtspējas departamenta direktore, Edgars Kapteinis, inovāciju tehnologs, un Maija Luksa, Kvalitātes departamenta vadītāja.

Drīz arī cepumus un vafeles gatavos Ādažos
«Orkla» grupa ir plaša patēriņa zīmolpreču ražošanas un izplatīšanas uzņēmums Skandināvijas valstīs un Baltijā, kā arī daļēji Centrāleiropā. Pārstāvniecība ir arī Indijā. Grupai ir vairāk nekā 100 ražotņu, un tajās strādā vairāk nekā 21 tūkstotis darbinieku. Grupā apvienoti 300 dažādi zīmoli. «Orklas» vēsture sākās pirms vairāk nekā 300 gadiem. Latvijā «Orkla» ienāca 2004. gadā, kad iegādājās zīmolu «Spilva». Lielākais darījums Latvijā – 2014. gadā, iegādājoties «NP Foods», kurā toreiz bija «Laima», «Staburadze», «Selga» u. c. Uzņēmums Latvijā pārstāv arī Igaunijā labi zināmo saldumu zīmolu «Kalev».

Zīmola «Laima» produkcijas klāstā vien ir ap 200 dažādu produktu vienību. Ādažos līdzās esošajai «Laimas» ražotnei pašlaik top jauna, kurā ražos cepumus un vafeles. Pašlaik šos produktus gatavo Rīgā, ražotnē Artilērijas ielā.

«Laimas» ražošanas komplekss Ādažos ir 7200 kvadrātmetru liels, un atkarībā no sezonas ražotnē strādā 70 līdz 100 darbinieku. Jaunajā ražotnē Ādažos salīdzinājumā ar veco rūpnīcu Miera ielā ir par 50% samazināti CO2 izmeši, par 37% samazināts gāzes patēriņš, četras reizes mazāks ir elektrības patēriņš, un par 30% samazināts ūdens patēriņš uz gatavā produkta tonnu. Šogad ražotnei Ādažos paredzēts ierīkot saules paneļus, ar ko ieekonomētu vēl 15% elektroenerģijas.

Pēdējā laikā uz arvien vairākiem «Laimas» produktu iesaiņojumiem redzams vardes simbols, kas norāda, ka šī produkta gatavošanā izmantots sertificēts kakao. Līdz šī gada beigām 90% visas «Laimas» produkcijas būs no šādām izejvielām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. “Orklai” beidzot ir pielecis, ka tik bezkaunīga ” Laimas” sortimenta un kvalitātes piespiedu degradācija ir ceļš uz nekurieni.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.