Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Izglīto jaunos un uzņem ciemiņus

«Codes bebri» rīko kopīgas medības ar citu klubu

Mednieku klubs «Codes bebri» iepriekšējā nedēļas nogalē, 23. un 24. jūlijā, uzņēma pie sevis viesus – Latvijas dāmu mednieču kluba «Lady Hunt» un Latvijas Jauno mednieku kluba pārstāvjus. Sadarbība ar mednieču klubu ilgstot jau trešo gadu, savukārt ar jaunajiem medniekiem – otro gadu, stāsta «Codes bebru» valdes loceklis Jānis Ķērpis. Sestdienas vakarā un svētdienas rītā aizritējušas kopējas stirnāžu medības.

Ierodas dāmas un jaunieši
Ciemos uzņemtas astoņas mednieces un četri jaunie mednieki – citi jau pilntiesīgi mednieki, citi par tādiem vēl tikai kļūs. Iesaistījušies arī trīs pārstāvji no pašu codiešu vietējā kluba. Mērķis bija ievadīt jaunos selektīvajā medīšanā, proti, izvēloties neattīstītus, kroplus dzīvniekus, tiek atstāti perspektīvie, tādējādi arī jaunā paaudze veidojas veselīga, skaidro J. Ķērpis. «No aprites izņemot sliktos, spēcīgo kļūst vairāk. Rezultāts gan redzams pēc gada vai trim četriem. Tā tiek saglabāta veselīga suga ar attīstītiem ragiem. Tā smukus pēcnācējus var izaudzēt līdz medaļniekiem. Arī dāmas nemedīja dzīvniekus ar smukiem ragiem. Ragi ir rādītājs – ja tie neveidojas, tad zvēram ir kādas problēmas,» teic «Codes bebru» valdes loceklis.

Kluba teritorijā, sākot no Kāraviem līdz pat Galeniekiem, nomedīti kopskaitā divi buciņi. Iespēju bijis vairāk, bet tās bija selektīvas medības. Laimējās redzēt daudz skaistu zvēru, apliecina mednieks. Pirmajā sadarbības gadā nomedīti 11, pērn – 5 – 6. «Stirnu skaits ar katru gadu pieaug,» secina J. Ķērpis.

Izveidojušās arī tradīcijas. Baudītas kopīgas vakariņas, pēc medībām pārrunāts, ko kurš redzējis. «Vakara stāsti» ir vilinoši interesanti. Izmantojot speciālo svilpi āžu pievilināšanai, uz to reaģējusi kaza ar kazlēnu, kas to pat uz brīdi pametusi. Savukārt kāda medniece devusies uz torni, bet viņai pa pēdām nākuši divi āpši.

Pozitīvas emocijas un patīkama sadarbība
«Bauskas Dzīve» sazinājās ar Lindu Dombrovsku, žurnāla «Medības» galveno redaktori un Latvijas dāmu mednieču kluba «Lady Hunt» vadītāju, kas nule viesojās mūspusē pie «Codes bebriem». Viņa apliecina, ka pieredze gūta un sadarbība veidojas ļoti pozitīva: «Fantastiski cilvēki ar fantastiski veidotu medību saimniecību. Ir patīkami paskatīties, kā viņi saimnieko.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.