Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Ja nevaru lidot, ļaujiet man dziedāt!»

Elīzai Lediņai šodien aprit desmit gadu; meitene gatavojas starptautiskajam jauno vokālistu konkursam «Berliner Perle» Vācijā

Desmit gados Elīza jau paspējusi daudz paveikt, ir čakla un talantīga meitene. «Bauskas Dzīve» tikās ar viņas mammu Baibu Rudzrogu-Lediņu un Elīzu. Mājās ir arī piecus gadus veca māsiņa Adele un kaķene Grēta, kas ir vecāka par Elīzu, viņai jau 12 gadu.

Pirmie dzīves gadi, mīļākās rotaļas un intereses
Mamma: – Elīza piedzima Rīgā, bet jau no pirmajiem dzīves gadiem mājas ir Gailīšu pagasta Uzvarā. Pirmos četrus mēnešus meitiņa bija ļoti skaļa, daudz raudāja, gribēja rokās, dakteris mierināja, lai neuztraucamies, – būs dziedātāja. Elīza strauji attīstījās, visu darīja agrāk par «normu» – deviņos mēnešos jau staigāja, pusotra gada vecumā jau runāja pilniem teikumiem.

Elīzai vairāk patika puiku aktivitātes, ar visu ko braukāt, vizināties ar skrituļslidām, slidot. Ar lellēm maz spēlējās. No sešu gadu vecuma rotaļlietas vairs vispār neinteresē, patīk tikai lego un prāta spēles. Bieži vien pēc uzvedības un izskata daudzi meitai dod vairāk gadu.
Nepilnu trīs gadu vecumā Elīza pieprasīja klavieres un mikrofonu, pavēstot: «Es būšu dziedātāja!» Maza būdama, atrada ritmu un kustējās pie visiem sadzīves trokšņiem.

Skola un vaļasprieki
Elīza: – Es tagad mācīšos Bauskas Valsts ģimnāzijas 4. klasē. Mīļākie mācību priekšmeti ir sports un matemātika. Latviešu valoda, dabaszinības un sociālās zinības gan nav tik tuvas.

Mamma: – No 1. klases Elīza visus mācību priekšmetus ir apguvusi padziļināti, arī Bauskas mūzikas un mākslas skolā, kur apgūst klavierspēli, vērtējumi ir deviņi un desmit. Skolotāja saka, Elīzai ir laba valodas izjūta, arī angļu valoda labi padodas.
Meita no četru gadu vecuma dejo «Lērā», skolā – tautas dejas «Taurenītī». No trīs gadu vecuma dzied vokālajā studijā «Pigoriņi» pie pedagoģes Ievas Aukšmukstas, kas ir kā otra mamma.

Māmiņa rāda biezu mapi ar meitas diplomiem, starp tiem arī apliecinājums par 2. vietu starptautiskajā vokālajā konkursā «Tonis-pustonis», 2. vietu populārās mūzikas jauno vokālistu konkursā «Zelta balss» 2022. gadā, 3. vietu 2023. gadā, diploms par 1. vietu skolas glītrakstīšanas konkursā, 3. vietu starptautiskā tiešsaistes matemātikas konkursā «Pangea 2024» trešās klases skolēnu grupā, par 3. vietu XII mazpilsētu un lauku mūzikas skolu 2. – 4. klašu pianistu konkursā Dobelē. Vislielāko prieku abām sagādājis Viktora Leis ielūgums uz jauno vokālistu konkursu «Berliner Perle» novembrī. Elīza aprīlī piedalījās «Aprīļa pilienu» konkursā un saņēma labu novērtējumu no žūrijas, tās pārstāvis Viktors Leis kā simpātiju balvu piešķīra šo uzaicinājumu. No katras valsts tiek tikai divi pārstāvji, un Elīza ir viena no Latvijas.

Elīza: – Vēl es taisu rokassprādzes no pērlītēm, ieraudzīju «Pinterest». Skolas tirdziņos pārdodu un arī citus apdāvinu. Pārdošu «WhatsApp» kanālos, vēl īsti nepērk, jo tikko tik sāku.

No lietotnes pašmācības ceļā mācos vācu valodu, jo skolā būs jāizvēlas valoda, iesāku, lai būtu vieglāk. Man patīk arī sportiskas aktivitātes – peldēšana, skriešana, vairāk sprints. Mazliet spēlēju arī datorspēles.

Mamma piebilst, ka Elīzai vienmēr gribas būt pirmajai.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.