Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jaunus spēkus sniedz gaiši, viedi, darbīgi un neviltoti cilvēki

Raimonda Ribikauska Codes pagastā atzīmējusi 60. dzimšanas dienu

Jubilāres pirmā dzīvesvieta bijusi Valles pagastā, bet jau kopš mazotnes uzaugusi un skolas gadi aizritējuši Augstkalnes pagastā Dobeles novadā.

Pēdējos 38 gadus viņas ģimenes mājvieta ir mūsu novada Codes pagastā. Arī Raimondas Ribikauskas darba un sabiedriskā dzīve pēdējos 20 gadus veltīta Bauskas un Dobeles novadam.

Ko visspilgtāk ieraugāt, ielūkojoties bērnībā tagad?
– Mana mamma bija veterinārārste, atceros, kā ziemā braucu viņai līdzi uz kolhoza lopu fermu Kroņaucē, bijām ar kažokiem sasegušās zirga kamanās. Prātā nāk brauciens motocikla blakusvāģī kopā ar mammu un mazo brāli Andri. Braucām uz mežu vākt augus herbārijam, kas mammai bija nepieciešams studijām. Atceros naktsvijoļu un dzegužpuķu ziedus; tā iepazinu ļoti daudz savvaļas augu. Daba, dzīvnieki – tā ir mana bērnība.

Kāda bijāt skolniece?
– Astoņgadīgo skolu beidzu Augstkalnes vidusskolā. Skolā dziedāju ansambļos, patiku fotografēt attīstīju, darbojoties skolas fotopulciņā. Ne pēc savas vēlmes biju pionieru vienības vadītāja. Toreiz bija jādara, ja lika. Padevās matemātika, par to lielā mērā jāpateicas skolotājai Valdai Bičkovai, kas prata izskaidrot. Lai lietu saprastu, man ir svarīgi izzināt, no kā un kā tā veidojas. Kad to saprotu, tad saprotu, kāpēc nesapratu. Un tā – ne tikai matemātikā, bet arī dzīvē vispār. Man ir svarīgi izprast lietu secību. Uzskatu, ka pedagogiem ir liela ietekme uz cilvēka dzīves ceļa attīstību. Man nepadevās angļu valoda; žēl, ka skolas laikā tā mani neaizrāva, bet tagad ļoti pietrūkst.

Kā veidojās ceļš uz profesiju?
– Var teikt, ka agronoma-dārzkopja profesijas izvēle bija spontāna, taču, iespējams, to ietekmēja arī mammas pamudinājums un viņas daiļdārzs. Bet lēmums iestāties Bulduru sovhoztehnikumā tapa, kad pēc skolas beigšanas gadījās būt Ziedkalnes siltumnīcu saimniecībā. Toreiz ziedu pasaules atmosfēra šķita eksotiska un ļoti piesaistīja manu interesi. Tikai vēlāk, izejot tehnikuma prakses, sapratu, cik dārznieka darbs ir smags, un tolaik darbs siltumnīcās bija arī kaitīgs veselībai. Dzīvē sagadījās, ka tieši profesijā strādāt īsti nesanāca. Domāju, mani pasargāja kāds sargeņģelis; atskatoties uz dzīvi, tas mani sargājis vairākkārt. Pēc tehnikuma pirmā darbavieta bija kolhozs «Silaine», kur strādāju par dārznieci apzaļumošanā. Agri kļuvu par mammu, un tā rūpēs par ģimeni un lauku piemājas saimniecību aizritēja dzīves 18 gadi.

Kā radās jūsu ģimene, un kas tā ir tagad?
– Staņislavs mani bija ievērojis jau pamatskolas laikā, arī man viņš simpatizēja. Bet mums nesanāca tuvāk iepazīties, jo viņš mācījās Lietuvā, es – Augstkalnē. Kad jau mācījos tehnikumā, atminos, reiz braucot mājās no Bulduriem, pamanīju viņu Jelgavas autoostā – lūk, tur ir zēns, kas man ļoti patīk! Braucot vienā autobusā, viņš bija ievērojis, kurā pieturā es izkāpju, pēc tam sāka apmeklēt diskotēkas manā ciemā. Ne reizi savā dzīvē vien esmu novērojusi likteņa sakritības. Staņislavu norīkoja darbā kolhozā par šoferi veterinārārstei, kura bija mana mamma.

Vēl mācījos tehnikuma pēdējā kursā, kad piedzima meita Rolanda, bet Staņislavs bija iesaukts obligātajā karadienestā, dienēja Irkutskā Sibīrijā. Kad ne bez grūtībām viņam izdevās atbraukt atvaļinājumā 1982. gadā, apprecējāmies. Vīrs ir mana pirmā un vienīgā, un arī pēdējā mīlestība; nekad neesmu iedomājusies savu dzīvi bez viņa.

Braukājot ciemos pie vīra mammas Vecsaules pagastā, interesi piesaistīja Codes kolhoza jaunais kultūras nams, un uzzinājuši par darba iespējām kopsaimniecībā, pārcēlāmies uz dzīvi Codes pagastā. Kolhozs piešķīra dzīvokli Rušķu mājās, kas ir mūsu mājvieta joprojām. Gadu gaitā to ieguvām īpašumā, tagad tur viss ir sakārtots, sakopts un vasarās ziedu ieskauts.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Sveiciens Raimonda skaistaja dzives jubilejaa.nu stiprs jums tas vards . Raimonda..interesanti palasit jusu dzives stastu..kas aizved talaa pagatnee…skiet ka tas bija pavisam nesen.. bet laiks skrien nezeligi atri ..lasot tada sajuta..ka jusu laiks bija mierigaks harmoniskas drosaks.to var salidzibat ar ramu uoes straumes pluusmu …jo cilveki vienkarsi dzivoja..un iztika ar to kas ir ..visiem bija darbs izglitiba.bija twhnikumi profenes..vardu bomzis neviens nezinaja .arii bagato nebija….jums laimejas vuzinaties zirga ragavas..braukt ar moci ar blakusvagi…cik ronantiiski..izjust dabas skaistumu un iepazit aiugu daudzveidigo pasauli..jo mezs ta brinumaina vide..sastaptaa liktenigaa milestiba un berns ir ista dieva davana jums…pagatnes atminas silda vairak ka ziemas saule…sobrid..ka esiet jau diviem laikmetiem pari…ari ta ir bagatiba..iet laikiem cauri lai kadi tie butu.saglabajot darbigumu viedumu sirdsapzinu un patiesumu sevii..es novelu jums to nekad nepazaudet..lai jums viss izdodas.

  2. Raimondas kundze
    ..vai atceraties dzejoliti 1.klasee ko macijaties..macamies mes klasee burtus kopa likt..bet aiz zilam rutim parslas macas snigt…..un ta visu muzu mes macamies likt kopaa vertibas..zinasanas pieredzi..kuri veido vardu dziive.un ta ari jusu dzives bagaza un bagatiba..kas paliek..darbos..bernos..atminaas..lai jums daudz gaisu domu un labu darbu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.