Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kad fiksēts vardarbības draudu risks

Rūpēs par vardarbībā cietušām personām, kuras pašas dažādu iemeslu dēļ atsakās policijā iesniegt rakstveida pieteikumus varmākas nošķiršanai, turpmāk, paredzot reālu vardarbības draudu risku, Valsts policijai ir tiesības pēc savas iniciatīvas pieņemt lēmumu par varmākas nošķiršanu, bez cietušā iesnieguma.

Jaunās pilnvaras paredz grozījumi likumā «Par policiju», kuri stājās spēkā 17. februārī, informē Ilze Jurēvica, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece.

Pērn Valsts policijā reģistrēti vairāk nekā desmit tūkstoši ģimenes konfliktu, kuros bijusi nepieciešama Valsts policijas iesaiste. No šī skaita vairāk nekā četros tūkstošos gadījumu Valsts policija konstatējusi vardarbības draudu risku. Lai gan ne visi šie izsaukumi tieši saistīti ar konkrēti varmākas nošķiršanas nepieciešamību, tomēr praksē gana bieži redzams, ka tas būtu piemērojams, ja vien cietusī persona to vēlētos. Līdz šim policija nebija tiesīga pieņemt lēmumu par nošķiršanu bez aizsargājamās personas rakstveida pieteikuma, taču, lai turpmāk likumsargiem būtu tiesības rīkoties šādos akūtos gadījumos, stājās spēkā grozījumi likumā «Par policiju», kas policistiem šādas pilnvaras dod.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknī 2021. gadā reģistrēti 211 ģimenes konflikti, šogad – 36. Aizvadītajā gadā 13 gadījumos tika pieņemti policijas lēmumi par nošķiršanu, situāciju Valsts policijas Bauskas iecirkņa pārraugāmajā teritorijā raksturo Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egīls Gailis atzīst, ka grozījumi likumā «Par policiju» ir vērsti uz vardarbības draudu mazināšanu un novēršanu un ir vērtējami pozitīvi: «Policijas darbinieki, ierodoties notikuma vietā, kas saistīts ar vardarbības draudiem, būs tiesīgi izvērtēt katru situāciju individuāli. Ja tiks saskatīti tūlītēji draudi aizsargājamās personas dzīvībai, brīvībai vai veselībai no varmākas puses, likumsargi pieņems lēmumu par nošķiršanu arī bez aizsargājamās personas pieteikuma.» E. Gailis uzsver: «Vēlamies atgādināt, ka gadījumos,
kad pastāv vardarbības draudi ģimenē, nevajag ļaut darīt sev pāri, bet nekavējoties jāinformē policija, kas savas kompetences ietvaros darīs visu nepieciešamo, lai šādus draudus izslēgtu un rastu taisnīgu un tiesīgu noregulējumu.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.