Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kas jāzina par jaunajiem elektroenerģijas sadales tarifiem

AS «Sadales tīkls» aicina izvērtēt patēriņa paradumus un iespēju samazināt pieslēguma parametrus

Ar 1. jūliju stājušies spēkā jaunie elektroenerģijas sadales tarifi. Konkrētas izmaiņas ir atkarīgas no klienta pieslēguma un patēriņa parametriem, tāpēc AS «Sadales tīkls» gan uzņēmējus, gan mājsaimniecības ar lielu pieslēguma slodzi (jaudu) aicina izvērtēt patēriņa paradumus un iespēju samazināt pieslēguma parametrus.

Izmaiņas dzīvokļiem
«Sadales tīkls» informē, ka sadales un pārvades pakalpojumu maksas izmaiņu ietekmē vidējais elektrības rēķina pieaugums vienas fāzes (1F), 16–20 ampēru (A) īpašumiem plānots no 5–7 eiro (neskaitot PVN) mēnesī. Šāds pieslēgums ir vairumam dzīvokļu – kopumā teju 90% jeb 576 tūkstošiem dzīvokļu.

Izmaiņas privātmājām
No 260 tūkstošiem privātmāju apmēram 35% izmanto 1F, 16–20 A pieslēgumu, un plānots, ka šiem īpašumiem vidējais elektrības rēķina pieaugums sadales pakalpojuma ietekmē būs 5–7 eiro (neskaitot PVN) mēnesī. Ap 35% privātmāju izmanto 3F pieslēgumu ar 16A vai 20A. Vidējais plānotais pieaugums šādiem īpašumiem būs 12–15 eiro (neskaitot PVN) mēnesī. Samērā plašā amplitūda primāri skaidrojama ar dažādo pieslēguma fāžu un ampēru skaitu.

Svarīga atbilstošas pieslēguma jaudas izvēle
«Sadales tīkls» uzsver, ka jaunajā tarifā lielāks īpatsvars ir tarifa maksas fiksētajai daļai par jaudas uzturēšanu, tāpēc klientiem ar salīdzinoši lielu pieslēguma jaudu tarifa maksas pieaugums būs salīdzinoši lielāks. Aptuveni 30% privātmāju ir 3F pieslēgums ar 25A un vairāk, tarifa maksas pieaugums būs, sākot no 18 eiro (neskaitot PVN) mēnesī. Lai iespēju robežās mazinātu sadales pakalpojuma maksu, šiem klientiem ieteicams izvērtēt savus elektroenerģijas lietošanas paradumus un pieslēguma efektivitāti. Lielai daļai īpašumu pilnībā pietiek ar 16A vai 20A pieslēgumu, skaidro «Sadales tīkls». Kādi pieslēguma parametri katra klienta vajadzībām būs atbilstošākie, noskaidrot palīdzēs «Sadales tīkla» mājaslapā pieejamais «Slodzes aprēķina kalkulators», kā arī padomi slodzes novērtēšanai.

Slodzes maiņas pakalpojumu iespējams pieteikt klientu portālā «E-st.lv», un izmaiņas stāsies spēkā jau no nākamās dienas. Slodzes maiņu «Sadales tīkls» aicina izvērtēt pārdomāti – tās samazināšanas ir bez maksas, bet atjaunošana būs maksas pakalpojums.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Kas jāzina? Jāzina būtu tas, ka nodokļu palielināšanu jāuztver ar pašaizliedzīgu prieku, nevis kurnēšanu!

  2. Kas tur ko nezināt????..ja nemaksās atslēgs un parādu piedziņa,tas nevienu neinteresē var samaksāt vai nē.Dara šajā valstī, ko grib!!!!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.