Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas Centrālā bibliotēka aizvadījusi simtgades gadu

Šis 2022. gads jau teju aizvadīts, un tajā piedzīvots daudz. Nozīmīgs tas ir bijis Bauskas Centrālajai bibliotēkai, jo šogad apritēja 100 gadi kopš mūsu bibliotēkas dibināšanas. «Bauskas Dzīve» viesojas bibliotēkā, lai uzzinātu, kā šajā gadā viņiem ir veicies, kādas ir vīzijas un cerības par nākotni.

Saruna noritēja ar iestādes direktori Māru Kuļikausku (turpmāk – M. K.), direktores vietnieci Santu Gudžu (S. G.), kā arī periodikas un interneta lasītavas vadītāju Kristīni Čakāni (K. Č.).

Sāksim ar šo gandrīz kā aizvadīto gadu – kāds tas ir bijis Bauskas Centrālajai bibliotēkai (BCB)?
M. K.: – Kā 2021. gadā ieskrējāmies, tā 2022. gadā visu laiku skrējām. Simtgades sakarā jaunajā gadā mēģināsim atgriezties pie normāla tempa un nedaudz piebremzēt, lai ieejam savā ritmā. Kad ir tāds ļoti aktīvs garāks periods, tad kādā mirklī ir arī jābūt mierīgākam brīdim, lai saņemtu spēkus un no jauna saprastu virzienu, lai var atkal doties uz lielāku mērķi.
Tiecamies uz to, ka nākamais lielais mērķis ir tikt uz jaunām mājām, jo simtgadi esam pieveikuši un ceļu vēlamies turpināt jau jaunās mājās.

Pastāstiet, kas, jūsuprāt, ir BCB lielākais veikums, jauninājums vai inovācija šajā gadā!
M. K.: – Laikam jau tas, ka, beidzoties pandēmijas ierobežojumiem, kuri neļāva mums būt atvērtiem, ļoti ieguldījāmies, lai bibliotēkas simtgade un Grāmatu svētki būtu gada kulminācija septembrī. Protams, arī akreditācija – tagad esam akreditēta bibliotēka uz turpmākajiem pieciem gadiem. Tikām ļoti labi akreditēti – ir reģiona galvenās bibliotēkas statuss, un mums ir arī apliecība.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.