Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Laimīgs cilvēks citam pāri nedarīs»

Daiga Upeniece Bauskā atzīmējusi 55. dzimšanas dienu

Daiga Upeniece, dzimusi Buzena, tuvu līdzās Bauskai dzīvojusi kopš dzimšanas, lai gan bērnības mājas Codes pagasta Draudzības ielā formāli pilsētas teritorijā iekļāvušās tikai pirms pāris gadiem. Tur bērnu dienās gūtā pieredze veidojusi vērtības un attieksmi pret dzīvi, kas atklājas sarunā ar «Bauskas Dzīvi».

Daiga strādā bankā «Citadele», ir juridiskā daļas vadītājas vietniece; darbdienas aizrit Rīgā, bet viņas patvērums un miers ir mājas Bauskā.

Ko redzat, raugoties uz bērnu dienām no «putna lidojuma»?
– Ģimenē biju jaunākā – māsa deviņus un divpadsmit gadus vecākiem brāļiem Rimantam un Mintautam. Lielākoties laiku pavadīju nodarbēs vienatnē vai pie mammas siltumnīcās; vasarā spēlējos dabā, visvairāk patika pavadīt laiku parkā līdzās Mēmelei. Diendienā iepazinu augus, puķes – skaisto un daudzveidīgo dabu. Tas veidoja mīlestību pret dabu, personības patstāvību un pašpietiekamību. Protams, bija arī neliela Draudzības ielas bērnu kompānija ar dažādām blēņām, bet vienlaikus neaizpalika arī mājas darbi – dārza ravēšana, mājas sakopšana, siena grābšana un citi lauku darbi.

Bauskas pamatskola bija mana pirmā izglītības iestāde; ļoti jaukas atmiņas par to. Uz skolu rudenī devos pa gājēju pontona tiltiņu, bet ziemā – pa taisno pār aizsalušo upi. Tā varēja nokļūt ātrāk un bija arī droši, jo ziemas tolaik bija stipras ar salu. Vēl tagad atceros, kā sniegs gurkstēja zem kājām. Biju centīga skolniece, un vecāki – ļoti prasīgi. Uzskatu, ka tas, kāda ir skola, atkarīgs no pedagogiem, cik viņi spēj ieinteresēt mācīties. Nereti visvairāk patīk kāds mācību priekšmets tikai tāpēc, ka pedagogs pratis aizraut; tāda man bija skolotāja Maija Andersone. Patika latviešu valoda un literatūra, arī vēsture.

Bauskas 1. vidusskolā arī bija skaists un interesants laiks ar visu tīņu vecumam piederīgo, bet tur skolēnu skaits bija ļoti liels. Tāpēc par Bauskas pamatskolu man saglabājušās vissiltākās atmiņas, tur varēja justies kā ģimenē. Taču no vidusskolas laika nāk mana vislabākā draudzene Ginta; ar viņu jo-projām kopā ceļojam un dodamies pārgājienos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.