Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas tautas izdzīvošanas jautājums

Aktualizē problēmas par sieviešu ar bērniem finansiālo un iespēju vienlīdzību

Problēmu par latviešu kā tautas izdzīvošanas nākotni un sieviešu vienlīdzību aktualizēšana sabiedrībā politiķu ikdienā pašlaik vairāk ir tikai vārdi. Par to liecina arī fakts, ka Demogrāfisko lietu centra sagatavoto stratēģiju, kas skāra šos jautājumus, uzklausīja salīdzinoši ļoti maza cilvēku grupa ar šauru politisko pārstāvniecību.

Stratēģiju, kuras nosaukums gan diezgan neprecīzi attēlo idejas un nozīmi, – tautas ataudzes stratēģija «Ģimene – Latvija – 2030 (2050) «Atjaunojamies»» 9. novembrī Rīgā interesentiem piedāvāja Demogrāfisko lietu centra vadītājs un Ministru prezidenta padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks. Uz pasākumu bija ieradušies apmēram 30 apmeklētāji, kas bija pamatā lūgtie viesi un preses pārstāvji.

Pārmet, pat neskatot
Pats I. Parādnieks sanākušos vienkāršoti ar dokumentu iepazīstināja šādi: «Tautas ataudzes stratēģija aptver uzdevumus un pasākumus no valsts ģimenes politikas pilnveides līdz vajadzīgo pakalpojumu pieejamībai, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu piepildīt savu vēlmi pēc kuplākas ģimenes.»

Tūlīt pēc stratēģijas prezentācijas dokumenta piedāvātāji saņēma ļoti daudz pārmetumu interneta portālos. Lielākā problēma šajās diskusijās pārsvarā bija saistīta ar to, ka pārmetumus veltīja personas, kas dokumentu nebija lasījušas un ar to iepazinušās, bet gan kā informācijas avotu izmantoja īsas portālu ziņas vai arī atklāti melīgus apskatus. Dokumenta veidotājiem pārmeta neieklausīšanos iedzīvotājos, garīgi atpalikušas paaudzes veidošanu, aicinot dzemdēt pirms augstskolas beigšanas, kā arī norādīja, ka «večiem, kam sirmums bārdā», nevajagot lemt, kā jaunām sievietēm dzemdēt.

Tāpēc ir vērts skatīt, kāda ir šī stratēģija, ko tā piedāvā un kāpēc ir svarīga, kaut vai tāpēc, lai novērstu melīga un nepatiesa viedokļa veidošanu par nozīmīgu dokumentu. Tas pēc savas būtības iezīmē visnopietnākos soļus, kas būtu jāveic, lai mazinātu sieviešu nevienlīdzību sabiedrībā un ļautu ģimenēm droši audzināt vislielākās vērtības savā dzīvē – bērnus.

«Nauda par rūpēm»
Dokuments «Tautas ataudzes stratēģija» pašlaik ir tikai dokuments, un tā izpilde ir atkarīga no divām lietām – no jaunās valdības izpratnes un sabiedrības atbalsta. Kā dokuments stratēģija satur vairākas jomas, kurās plānots atbalstīt sievietes un ģimenes ar bērniem. Katra no šīm jomām vairāk vai mazāk skar kādu no ministrijām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.