Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dzīvnieku daktere Līga Truntika: «Lepni nesu savu vārdu»

Dzīvnieku daktere Līga Truntika intervijā: «Vetārsta tāpat kā jebkura ārsta sūtība ir darīt labu»

Vetārste Līga – tieši tā viņu pazīst daudzi jo daudzi baušķenieki. Līga Truntika jau 17 gadus rūpējas par mūsu dzīvnieku veselību, un viņa pārliecināti atzīst – ja būtu vēlreiz jāizvēlas profesija, noteikti atkal kļūtu par veterinārārsti. Nelielā starplaikā starp vizītēm sarunājamies par vārdu, svētkiem un, protams, mūsu četrkājainajiem ģimenes locekļiem.

Vai ir sanācis Līgosvētkus pavadīt, ārstējot pacientus?
– Jā, ir bijuši svētki, kad saplānots kaut kur aizbraukt, bet to nevar izdarīt. Piemēram, ir Jāņu bērni – aizpagājušajā gadā tieši svētkos ar ķeizargrieziena palīdzību franču buldodziņam piedzima kādi septiņi astoņi kucēni. Bijis arī, kad Vecgada vakarā bija jāpieņem dzemdības, un jauno gadu sagaidījām kopā jau ar 14 sanbernāra kucēniem. Kad māsai kāzās bija mičošana, vienam pacientam kļuva slikti ar sirsniņu – tā nu ar visu vakarkleitu un frizūru skrēju palīgā. Tagad ir nedaudz vieglāk – man ir jauni kolēģi, kas palīdz. Pirmos desmit gadus gan strādāju praktiski septiņas dienas nedēļā. Tikai ar laiku saproti, ka nevari visiem palīdzēt un arī sev kaut kas ir jāatstāj, ka arī vetārstam ir privātā dzīve. Turklāt reizēm mēdz būt arī nekaunīgi saimnieki. Sagaida brīvdienas, kad pašam ir laiks, konstatē, ka sunim jau varbūt pat nedēļu nav bijis labi, un zvana ārstam – gan jau viņš strādā. Šādos gadījumos lieku saprast, ka svētkos ārstējamas tikai akūtas problēmas.

Pirmssvētku dienās pacientu saimnieki droši vien nāk arī ar pušķiem un vainadziņiem?
– Man jūnijā ir divas jubilejas – mēneša sākumā arī dzimšanas diena. Tas ir ļoti patīkami, ka tādi ilggadējie klienti to atceras un sveic. Parasti pie mums klīnikā tad izskatās gandrīz kā ziedu veikalā. Citkārt suņu un kaķu saimnieki, kas ir koristi, man arī uzdzied. Ja svētkos man iekrīt darbdiena, mēdzu sarūpēt cienastu – pašceptus pīrāgus, sieru.

Esat jautājusi vecākiem, kāpēc jums dots vārds Līga?
– Vārdu iedeva tētis, mammai pat īsti neprasot. Viņai sākumā tas pat īsti neesot paticis. Bet es sev citu vārdu iedomāties nevaru. Paldies tētim, ka esmu pie tāda tikusi. Man tas ļoti patīk, un es to lepni nesu. Vienmēr Līgodienu svinu un daru to skaisti. Man sagādā prieku tas, ka sabrauc negaidīti ciemiņi, ka manā vārda- dienā ir tādi Latvijas svētki.

Man šķiet, ka Jāņi šajā ziņā pat ir vairāk apdalīti, jo visi Līgas apsveikuši un jau saguruši. Meitu gan es par Līgu nesauktu, jo, manuprāt, ģimenē pietiek arī ar vienu. Mans vecaistēvs bija Jānis. Kad viņš vēl bija dzīvs, braucām visi pie radiem uz Kurzemes pusi. Tā kā ģimenes bija lielas, arī svinēšanas pasākumi bija ļoti apjomīgi – ar lieliem ugunskuriem, dziedāšanu un dejošanu. Pēdējos gadus svinam mammas lauku īpašumā, kur vienmēr kuram ugunskuru, pušķojam un laižam upē ziedu laiviņas ar svecēm. Šogad kopā ar māsu pirmo reizi dodos arī uz Bauskā notiekošo saulgriežu pasākumu. Man ir Bauskas tautastērps, kas tepat arī austs. Ļoti patīk to uzvilkt. Tajā jūtos tik labi, ka nemulstot varētu aiziet arī, teiksim, uz veikalu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Briesmīga daktere! Pelni cik gribi “laukus” no cilvēka ārā dabūt ir grūti. Iedomīga, augstprātīga. Bija resna,omulīga ar kompleksiem meitene. Sapelnīja naudu .Sāka šķirot vauvu saimniekus. Nekad vairs pie viņas savu suni nevedīšu.

  24
  10
 2. Līga ir ļoti gudra , ļoti atsaucīga un jauka vetārste. Jau daudzus gadus braucam pie viņas no citas pilsētas. Cilvēks, kurš dara savu darbu no sirds. Ir daudzus mūsu dzīvniekus izārstējusi. Paldies

  7
  11
 3. No citas pilsētas. Es šeit dzīvoju un zinu cik viņa ir atsaucīga .Pēdiņās. Ārstēju savu suni pie viņas .Viņai laikam apnika ņemties ar mani un manu suni.Viņa piedāvāja potēt nost un ņemt citu . Un tas viss tika man paziņots, tā kā es pēc vienas apsēstas desas,lai eju uz veikalu pēc citas,bet tas bija mans suņuks. Nospļāvos uz visu un aizvedu pie viņas konkurenta cita daktera. Sadakterēja manu suņuku un tas par prieku manai ģimenei nodzīvoju vēl 3,5 gadus. Tā lūk ir mana pieredze ar gudro ,iejūtīgo dakterīti. Mani paziņas viens,otrs viņai ir iedevis iesauku Suņa nāve.Skarbi,bet labi ka nenopotēja mūsu mīļumu.

  14
  2
 4. Kā dakters viņa ir īsta profesionāle. Nu var būt šat tad nav labā omā,bet darbam tas netraucē. Braucu pie viņas un braukšu,jo es viņai uzticos.

  5
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.