Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Līderis viens neko panākt nevar

Raidierakstā «Klačotava» saruna ar Initu Nagņibedu par līderismu

Nodibinājuma «ViedDoma» raidieraksta «Klačotava» devītajā sērijā diskusija kopā ar raidieraksta vadītāju Kintiju Gurkovsku, kura uz studiju ir uzaicinājusi Bauskas novada domes deputāti un Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietnieci Initu Nagņibedu, lai sarunātos par to, kas ir līderis un kādas īpašības tam piemīt.

«Mana ikdiena paiet skolā, kur strādāju jau vairāk nekā 30 gadus, bet ikdienas otra puse, kas nav redzama skolas dzīvē, ir ģimene,» ar sevi iepazīstina Bauskas novada domes deputāte un Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) direktores vietniece Inita Nagņibeda, «mana dzīve sastāv no skolas un ģimenes, un, protams, arī nedaudz no politikas veidošanas.»

Diskusijas vadītāja K. Gurkovska jautā viešņai, kā skola un politika ir saistītas. «Pirmkārt, saistība ir ar funkcijām, jo, esot skolas vadības komandā, ir jābūt atbildīgam par to, kas notiek iestādē, jāsadarbojas un jāveic citi organizatoriski darbi,» skaidro I. Nagņibeda, «savukārt man kā deputātei Bauskas novada domē arī funkcijas ir līdzīgas. Lai arī neesmu domes vadībā, arī deputātiem ir jāsadarbojas, jālemj par novadam svarīgiem jautājumiem, un visas šīs prasmes, kas ir iegūtas vadības darbā skolā, jāizmanto arī deputātes darbā.»

Sieviete līdere ir sieviete iedvesmotāja
Vai I. Nagņibedai kā komplimentu varētu piedēvēt apzīmējumu «dzelzs sieviete»? «Noteikti jau, ka neesmu,» domās dalās diskusijas viese I. Nagņibeda, ««dzelzs sieviete» man asociējas ar sievieti, kurai nav emociju. Tāda, kura dzīvē visam iet pāri kā tāds tanks, neskatoties uz to, kas paliek pāri aiz viņas.» I. Nagņibeda atzīst, ka viņai ļoti svarīgas ir cilvēciskās emocijas un no «dzelzs sievietes» tēla dzīvē viņai piemīt tikai norobežošanās spējas no lietām, par kurām nav nepieciešams uztraukties un kuras tāpat nevar izmainīt.

«Kādu apzīmējumu tādā gadījumā jūs dotu sievietei, kura dara daudz un arī paspēj visu?» interesējas diskusijas vadītāja K. Gurkovska. I. Nagņibeda atklāj, ka šāda sieviete, viņasprāt, ir «sieviete iedvesmotāja» vai «sieviete līdere»: «Sieviete iedvesmotāja var izdarīt daudz, bet tajā pašā laikā viņai apkārt ir cilvēki, kas viņu atbalsta un ar kuriem viņa var sadarboties. Viena pati sieviete līdere dzīvē neko panākt nevar. Viņa var skaisti «spīdēt», tomēr noteiktus rezultātus un mērķus sasniegt iespējams tikai kopā ar cilvēkiem, kuri uzticas, darbojas kopā ar šo sievieti un kuri iedvesmojas cits no cita.»

I. Nagņibeda akcentē, ka svarīgi izvirzīt mērķi, ko darbā grib sa-sniegt, kas ir jāpanāk. «Mūsu gadījumā tā ir kvalitatīva un visiem pieejama izglītība Bauskas Valsts ģimnāzijā, kā arī, lai bērni skolā justos novērtēti, droši un saprasti,» viņa atklāj to, kā līdera īpašības izpaužas ikdienā, «menedžējot šīs lietas kopā ar kolēģiem – skolas vadību, pedagogiem, tehniskajiem darbiniekiem, kā arī pašiem bērniem un jauniešiem, mēs uz šo mērķi ejam kopā.»
I. Nagņibeda atzīst, ka viņai ir nepieciešami domubiedri, ar ko kopā radīt idejas un arī realizēt tās.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Par līderi var saukt tikai tādu cilvēku, kuram ir sekotāji, ja tādu nav, tad kas tas par līderi ( ja nu vienīgi pašpasludināts ).

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.