Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lielākais ieguvums – dzirksts jauniešu acīs

Saruna ar Līgu Briģi, Bauskas novada pašvaldības jaunatnes nodaļas vadītāju

Pērn augustā Bauskas novads ieguva titulu «Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2023». Kas gada laikā paveikts un piedzīvots – par to «Bauskas Dzīvei» stāsta pašvaldības jaunatnes nodaļas vadītāja Līga Briģe.

Šis gads Bauskas novada jauniešu un jaunatnes jomas pārstāvjiem paliks atmiņā kā izaicinājuma un pilnveides laiks, kā būtisks atspēriens jaunatnes politikas attīstībā, vērtē sarunbiedre.

Izstrādā iespēju karti
«Ar nepacietību visas Latvijas jaunieši, jaunatnes jomas pārstāvji gaida Starptautisko jaunatnes dienu 12. augustā, kad Bauskas pilskalnā tā tiks atzīmēta festivālā «Kopums», pulcējot gan valsts iestādes, neval-stiskās organizācijas, pašvaldības pārstāvjus, jauniešus. Tā būs iespēja būt kopā, degt par ideju un nākotni. Festivāla pamattēma – «Jaunieti, kāds ir tavs stāsts?» aicinot visus iesaistītos aktivitāšu un diskusiju laikā par prioritāti noteikt jaunieša viedokli un iespēju to paust,» par gaidāmo notikumu izsakās L. Briģe.
Viņa atzīst – lai gan festivāls tiek plānots visa gada garumā, ir aizritējuši vairāki pasākumi, kas nav maznozīmīgāki par šo un vairāk vērsti uz Bauskas novada jaunatnes politikas attīstību. Ir noorganizēti trīs skolu pašpārvalžu forumi, lai veicinātu skolu pašpārvalžu darbības attīstību, veidotu sadarbību starp izglītības iestādēm un jaunatnes nodaļu. Forumu un anketēšanas rezultātā tika apkopoti viedokļi par jauniešu vēlmēm un vajadzībām, kā arī izprastas viņu iespējas novadā. Tāpat arī tika izstrādāta jauniešu iespēju karte «Es un mans plāns», kas nonāks katrā izglītības iestādē, sekmējot jauniešu informētību par iespējām Bauskas novadā.

Mācās noteikt savas robežas
Organizēti arī izaugsmes treniņi kopā ar sertificētu izaugsmes treneri Reini Širokovu. «Bauskas novada jaunieši izrādīja interesi uzzināt emociju vadības paņēmienus. Īpaši liela atsaucība bija par tēmu «Noticēšana savām spējām». Jaunieši apzinājās, cik daudz un dažādi ikdienas informācijas avoti viņus māca domāt, ka viņi nav pietiekami labi, izskatīgi vai veiksmīgi. Viņi uzzināja un izmēģināja psiholoģijas paņēmienus, kā šos uzskatus sevī aizstāt ar jauniem un labākiem,» redzējumu pauž R. Širokovs. Jaunieši bijuši gana drosmīgi dalīties pārdomās un atziņās ar citiem jauniešiem.

Izaugsmes treneris atklāj, ka tēma, kas jauniešos radīja dzirksti, bija par savu robežu noteikšanu. Viņi lieliski apzinājās «upura», «tirāna» un «atbildīga cilvēka» lomas, saprata, kādā pozīcijā visbiežāk ir paši un kā šī tēma saistās ar mobingu. Pēc tam nodarbības dalībnieki spēja skaļi un spēcīgi pateikt, kas ir viņu veselīgās robežas un arī to, kas nav labi vai traucē viņu dzīvē. Šī tēma tika sasaistīta ar jauniešiem tik ļoti aktuālo jautājumu – pašvērtējumu. Viesojoties četrās dažādās Bauskas novada skolās un jauniešu centros, kopējais iespaids bijis patīkams, un secināts, ka jauniešus interesē ar psiholoģiju un emocionālo labbūtību saistītas lietas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.