Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Liktenis bijis labvēlīgs

Jubilāre dzimusi un augusi Lestenes ciemā Tukuma novadā, dzīves līkloči uz Bauskas novadu atveduši pirms divpadsmit gadiem. Tie arī veltīti skolotājas darbam Griķu pamatskolā, kur pašlaik ir mūzikas skolotāja visām klasēm un māca latviešu valodu un literatūru 8. un 9. klasei. 2017. gadā Bauskas novada konkursā «Gada skolotājs» ieguvusi titulu nominācijā «Gada skolotājs pamatskolā».

Kopš mazotnes Ariandai paticis dziedāt, vēl tagad atceras dziesmiņu par pirkstiņiem vācu valodā, ko iemācījusi vecmāmiņas māsa. Ar dziesmu, mūziku un deju jubilāre ir kopā visu mūžu – dziedājusi un dejojusi pati, vadījusi daudzus amatieru mākslas kolektīvus, spēlējusi pūtēju orķestrī, darbojusies amatierteātrī un dejojusi līnijdejas. Ar muzikāliem priekšnesumiem bagātināti neskaitāmi pasākumi.

Bijusi vienpadsmit gadu vecumā, kad tētim uzdāvināts akordeons, tad arī sākusi apgūt in-strumentu, ko spēlē joprojām.

Kopš skolas vecuma meitene uzaugusi audžuvecāku, tēta māsas, ģimenē, par to Arianda stāsta: «Tante bija ļoti stingra un pedantiska, par ko tagad esmu viņai pateicīga. Iemācīja uzkopt māju, uzturēt kārtībā sevi un apģērbu. Palīdzēju virtuvē ēdienu gatavošanā, daudz dzīvei noderīga iemācījos.»

Mācoties Lestenes pamatskolā, varējusi izpausties savā aizrautībā uz dziesmu – dziedājusi korī un ansamblī. Bet ne mazāka kaislība kā dziedāšana bērnībā bijusi interese par tehniku. Tētis bija traktorists un ļāvis meitenei ķerties pie stūres jau pavisam agrā vecumā. «Biju pirmklasniece, kad rudenī biešu novākšanas laikā varēju ar mazo traktoru pabraukt pa lauku no vienas biešu kaudzes līdz nākamajai. Vēlāk pamatskolas vecumā iemācījos vadīt arī lielo traktoru «Belorusu», patika braukāt ar mopēdu. Bet, kad mācījos astotajā klasē, vizinājos ar močiem – klasesbiedra «Javiņu» un audžutēva «Ižu»,» atklāj Arianda.

Pēc astoņgadīgās skolas beigšanas izvēlējusies mācīties Jaunpils vidusskolā, jo tur papildus vidējai izglītībai varēja iegūt traktora va-dīšanas tiesības. Traktorista arods tolaik bijis Ariandas mērķis profesijas izvēlē. Pēc 9. klases nokārto-jusi eksāmenu motocikla vadīšanā un jau braukājusi arī ar «žiguli», bet šofera tiesības 16 gadu vecumā vēl bija liegtas. Kad Arianda beidza vidusskolu, arī traktorista tiesības bija kabatā, bet kolhoza traktoristes karjera tomēr nesākās.

Vērīgi pedagogi audzēknes profesionālo interesi pavērsa gluži citā virzienā. «Man bija brīnišķīgs mūzikas skolotājs Elmārs Helvigs, kas pamanīja manas muzikālās spējas. Dziedāju korī un ansamblī, un skolotājs mani iesaistīja arī vidusskolas estrādes orķestrī un pieaugušo korī, kur vajadzēja manu soprāna balsi. Ar ansambli piedalījāmies televīzijas konkursā «Ko tu proti?» un ieguvām godalgotu vietu. Turpināju «čīgāt» akordeonu, ko apguvu pašmācības ceļā, – ausis un dzirde man bija īstajā vietā, tās arī mani skoloja instrumenta spēlē. Sāku «plinkšķināt» arī klavieres. Manā ģimenē un rados bija daudz muzikālu cilvēku, sanākšanas reizēs tolaik tika daudz dziedāts,» stāsta jubilāre. Vidusskolas laikā Arianda spēlējusi muzikālo pavadījumu Lestenes pamatskolas deju kolektīvam gan ar akordeonu, gan klavierēm.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.