Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mācību gads aizvadīts aktīvi arī karjeras izglītības jomā

Īslīces pamatskolas 9. klases audzēkņiem rokas nekad nerimst

Īslīces pamatskolas 9. klasē šogad mācās 11 audzēkņi – pieci puiši un sešas meitenes. Šonedēļ viņiem sācies centralizēto eksāmenu laiks.

Klases audzinātājai gan iznāk apvienot divus amatus – Egita Dreimane reizē ir izglītības iestādes direktore un mājturības un tehnoloģiju skolotāja.

Paši jaunieši teic, ka Īslīces pamatskola viņiem atmiņā vienmēr paliks ar skaisto ainavu, kas apkārt skolai, – ne visām mācību iestādēm apkārt esot tāds parks, kur var aizvadīt pasākumus, rīkot sportiskas aktivitātes vai vienkārši pastaigāties. Savukārt pati klase ir ļoti darbīga – intervija notiek mājturības kabinetā, un meitenes sarunas laikā darina gaismas instalācijas ķermeņus no papīra. Top kārtējā skolas pasākuma rotājumi.

Katru gadu ar to pašu grāmatu
Starp labākajiem mācībās skolotāja atzīmē Deividu Kušneru, kas piedalījies arī novada angļu valodas olimpiādē. Labas sekmes arī Evelīnai Žeikarei un Baibai Neverdauskai. Skolēni atzīst, ka katram esot savi mīļākie priekšmeti – angļu valoda, krievu valoda, citam matemātika, citam kas cits.

Tiesa, mazai lauku skolai jārēķinās ar lielu pedagogu mainību, kur latviešu valodā daži «atkoduši» formulu, kā uz šī rēķina tikt pie labas atzīmes, – latviešu valodā katru gadu var stāstīt par vienu un to pašu izlasīto grāmatu, jo jaunais skolotājs jau nezina, kas iepriekšējam stāstīts.

Sportā īsti panākumu kā klasei neesot, – puiši katrs esot praktiski sava vecuma, novada sacensībās komanda nesanāk. Bet skolā ļoti patīk spēlēt florbolu, aktīvi piedalās turnīros, kurus rīko starp klasēm, – tā maijā notiek sacīkstes florbolā. Jaunieši slavē savu sporta skolotāju Helviju Greieri.

Starp citiem pedagogiem ļoti izceļ Ausmu Rīnu, matemātikas skolotāju, kas strādājot ar visiem pēc viņu spējām, un tāpēc vien skolēni jūtas drošāki pirms šī gada centralizētā matemātikas eksāmena.

Tāpat labus vārdus saņem direktore un klases audzinātāja Egita Dreimane, kas vada dizaina un tehnoloģiju stundas 9. klasē. «Viņa ir ļoti strādīga. Būt gan skolotājai, gan skolas direktorei nav viegli. Ļoti pretimnākoša,» saka jaunieši.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.