Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Maršrutos nodrošina gājējiem svarīgus pakalpojumus

Turpinām pagājušajā piektdienā sākto aprakstu par atsevišķiem Mežtakas posmiem Kurzemē un tai līdzās esošiem tūrisma pakalpojumu infrastruktūras un kultūras objektiem Kuldīgā, Kandavas novadā un Sabilē Talsu novadā. Mežtaku «Bauskas Dzīve» izzināja Kurzemes plānošanas reģiona rīkotā informatīvā ekskursijā mediju pārstāvjiem.

Pārgājienu maršruti izraudzīti tā, lai ceļotājiem būtu pieejama arī tūrismu apkalpojoša infrastruktūra. Tie iekļauj posmus, kas ejami arī pa lauku ceļiem, un tie vijas arī caur pilsētām. Pārgājienu maršrutā Snēpele–Kuldīga ceļotājus iepazīstināja ar Mežtakas posmu Kuldīgā, kur tā ved gar kreiso Ventas krastu 2,4 kilometru garumā no jaunā tilta līdz ķieģeļu tiltam pilsētā, ļaujot izjust dabas tuvumu un vērot Ventas plūdumu. Taka ir labiekārtota pirms dažiem gadiem, atsevišķi posmi ir grantēti, citi aprīkoti ar laipām. Pastaigā var doties arī krēslas stundās, jo taka ir izgaismota.

Lai gan saulainajā dienā Kuldīgā netrūka tūristu, varēja vērot, ka arī vietējie pilsētnieki izmanto taku atpūtai un ikdienas gaitām. Uzmanību piesaistīja brīdinoša norāde «Ko atnesi, to aiznes», kas aicina gājējus neatstāt takā savus atkritumus. Līdz ar to tur arī nav izvietotas atkritumu tvertnes. Jāatzīst, nebija redzams, ka takas apkārtne būtu piegružota. Līdzās upes plūdumam izveidota vieta atpūtai – koka galdiņi ar nojumi un soliem, kur var iestiprināties ar līdzpaņemtām uzkodām. Arī tur nemanīja atkritumu tvertnes. Vietējie zināja stāstīt, ka atrodas ļaudis, kas nekautrējas arī kaut ko atstāt aiz sevis, bet vairums aicinājumu respektē. Dabas takā sastopams viens no 15 Latvijas teritorijā izvietotiem informatīvajiem stendiem, kas iepazīstina ar invazīvajām augu sugām. Izrādās, arī Kuldīgas apkārtnē latvāņi ir drauds vietējiem augiem un cilvēkiem. Koka materiālā veidots, ar netipisku dizainu latvānim veltītais stends izskatās gaumīgi un labi iederas vidē. Tas piesaista garāmgājēja uzmanību arī kā dekoratīvs objekts, liek apstāties un izlasīt vēstīto.

Kad pāris kilometru bija nostaigāts, skatam pavērās Ventas rumba un Kuldīgas ķieģeļu tilts. Ceļotājiem bija paveicies ar dienu – pie rumbas varēja labi redzēt vimbu lēkšanu gaisā, lai pārvarētu ūdenskritumu pret straumi. Spožas saules apspīdētas, zivis izšāvās no ūdens un nospīguļoja gaisā; skats bija iespaidīgs. Ūdenskritums ir vairāk nekā 200 metru plats, un teju visā platumā vienlaikus varēja vērot vimbu «lidojumus».

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.