Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Medikamentu aptiekās trūkst arī Bauskas novadā; saziņā ar ārstiem meklē izeju

Valles aptiekas īpašniece, farmaceite Marina Seile atzīst, ka ar šādu situāciju saskaras pirmo reizi. «Tā, ka globāli pietrūktu antibiotiku, nekad nav bijis. Vajadzētu valsts līmenī domāt par medikamentu pieejamību, varbūt ir vērts apsvērt rezervju veidošanu vismaz pāris mēnešiem uz priekšu. No otras puses, ir jau saprotami, ka visas situācijas ir grūti prognozēt. Tāpat kā Covid-19 ienāca mūsu ikdienā, un nevienam tādas pieredzes nebija. Pandēmijas sākumā trūka aizsargmasku, cimdu, dezinfekcijas līdzekļu. Pagāja zināms laiks, un lielākā daļa spēja pielāgoties,» savos secinājumos dalās M. Seile.

Viņa norāda, ka aina pamazām uzlabojas. Viņasprāt, pats «pīķis» ar cilvēku slimošanu un medikamentu nepieejamību bijis pērnā gada beigās un šī gada pirmajās nedēļās. Lieltirgotavās aptiekas pierakstītas rindā, – ja konkrētais medikaments saņemts no ražotāja, tad lieltirgotavas mēģinājušas iedalīt katrai aptiekai kaut pa dažiem oriģināliem, lai nav tā, ka tā, kura pirmā pieteicās, sagrābj visu, bet pārējās paliek bešā.

M. Seile pastāsta, ka uz Valli pēc zālēm šajā deficīta periodā ļaudis braukuši no attālākām vietām, mērojot 60 un vairāk kilometru. «Man bija iekrājušies paracetamolu un ibuprofenu saturošie bērnu sīrupiņi, taču daudz to nebija, jo lielus krājumus es nevaru turēt. Medikamentiem ir noteikts lietošanas termiņš, man – maza aptieka, kopā šeit dzīvo 900 cilvēki un bērnu nav daudz, proporcionāli iedzīvotāju skaitam arī zāles pasūtu,» teic M. Seile.

Bauskas novada ģimenes ārste Marija Bosko uzskata, ka šajā gadījumā uz notiekošo vajadzētu raudzīties optimistiski. «Grūtības ir bijušas, ir un būs. No katras situācijas iespējams rast izeju,» pārliecināta M. Bosko. Konkrēti, runājot par antibiotikām, mediķe atzīmē, ka kādā no medikamentu grupām var atrast, ar ko aizstāt, grūtāk ir ar bērniem piemērotajām, taču viss esot risināms. Viņasprāt, vairāk jāorganizē piegādes, jāizmanto pašiem savi resursi. «Ja Latvijā ir ražotāji, kāpēc nevar sagādāt iztrūkstošo? Taču situācija, protams, nav viennozīmīga, jo nav saprotama pašu ražojumu cenu politika. Kā tas nākas, ka mūsu pašu «Mildronāts» uz pusi lētāks ir Lietuvā?» spriež M. Bosko. Viņa akcentē, ka medikamentu nepieejamība ir tikai viena no problēmām. Pašlaik jāsaskaras ar virkni grūtību – valsts apmaksātu izmeklējumu nepietiekamība, milzīgās rindas uz savlaicīgām pārbaudēm, mediķu trūkums. M. Bosko uzskata, ka to visu jaunajai valdībai vajadzētu risināt prioritārā kārtībā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Tas sankcijas pret mums vienkāršiem iedzīvotājiem… agrāk zāles bija viss lēti bija…tagad nabadzība plaukst un zeļ..

    13
    1
  2. Nu tā,nevajadzēja tik ļoti ieciklēties sakarā ar Ukrainu tml,tad domāju,ka arī politiski tas neietu cauri,ja justu ka cilvēkos atsaucības nav!Es jau sākotnēji paredzot tml cenu lietas un ka cietīs akurāt mazā Latvija-distancējos un tagad redzu,ka nebūšu kļūdījusies!

  3. Ceļi, skolas, medicīna, policija, zāles. Nākošais varētu būt atbrīvošana no īpašumiem ar nepanesamu nekustamā īpašuma nodokli.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.