Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Meditācija ir tas pats, kas zobu tīrīšana

Raidierakstā «Klačotava» saruna ar iedvesmas treneri Ievu Adamss

Nodibinājuma «ViedDoma» raidieraksta «Klačotava» otrās sezonas sestajā sērijā vadītāja Kintija Gurkovska uz sarunu aicinājusi iedvesmas treneri Ievu Adamss, lai apspriestu pašapziņas izaugsmi, garīgo spēku, seksu un tā spēku.

Apzīmējums «lektore» Ievai Adamss šķiet šaurs, bet augstskolās viņa mācot visu, sākot no publiskās uzstāšanās līdz līderībai, korporatīvajai reputācijai, retorikai u. tml. I. Adamss lasa publiskas lekcijas par sevis pilnveidošanu, tāpēc viņai nepiestāvot vārds «lektore» vai «skolotāja», bet gan – mācītāja. Viņa neuzskata, ka šo vārdu var attiecināt tikai uz reliģiju, jo mācītājs ir kāds, kas kaut ko māca un arī iemāca.

Trīs avoti
«Mēs nesaprotam, ko nozīmē mīlēt sevi,» uzskata I. Adamss, «sevi mīlēt nenozīmē sevi lutināt, tas nenozīmē, ka tagad iešu vannā ar rožu ziedlapiņām un par to, kā tās pēc tam dabūt ārā no notekas, domāšu rīt. Tā ir sevis lutināšana, bet arī tas reizēm ir jādara, jo mūsos ir iekšējais bērns, kuram šad un tad vajag konfektīti, jaunus svārciņus vai lūpu krāsu.» Sevis mīlēšanu I. Adamss salīdzina ar mīlestību pret bērnu, kas ir pats dārgākais un svarīgākais dzīvē. «Vai būs tā, ka bērnam ļausi visu?» retoriski jautā viešņa. «Tu teiksi «nē», mudināsi veselīgāk ēst, iet vingrot, apmeklēt skolu un darīt to, kas ir jādara. Sevis mīlēšana – tā ir disciplīna.» I. Adamss atzīst, ka viņa pati sevi diezgan «slikti mīl», bet ir daudzas lietas, kas jādara regulāri, piemēram, jāvingro.

Uzturēt «sevi mirdzošu un skaistu» I. Adamss izdodas ar dekoratīvo kosmētiku. K. Gurkov-ska mudina uz citu atbildi, jo uzskata, ka kosmētika nav skaistuma atslēga, tāpēc kā piemēru min viešņas enerģiskumu. «Tā ir vienīgā lieta, kas ir negodīga šajā pasaulē. Man ir teorija, kā arī pazīstu citus cilvēkus, kuri sludina tās pašas lietas, ka cilvēks piedzimst ar noteiktu enerģijas daudzumu, un, kas to ietekmē, – nav zināms,» skaidro I. Adamss. «Man ir iedalīts drausmīgi daudz enerģijas, līdz ar to es to esmu šķiedusi pa labi un pa kreisi, un es noteikti būtu sasniegusi kaut ko neticamu un dižu, bet esmu sasniegusi to, ka man ir labi tur, kur es esmu.»

I. Adamss sapratusi, kur enerģiju iegūt, un pastāsta, katram cilvēkam ir vismaz trīs enerģijas avoti. «Annai Brigaderei ir triloģija «Dievs, daba, darbs», un Dievs un daba ir palikuši kā enerģijas avoti. Darbavieta enerģiju sniedz tikai tad, ja darbs ir arī tavs hobijs, tāpēc darba vietā man ir sports,» stāsta iedvesmas trenere, «ja kusties, ja pavadi kādu laiku dabā, kā es to daru ar savu suni Bendžaminu. Arī Dievs nenozīmē, ka ir jātic kaut kam vai obligāti jāiet uz baznīcu un jāpieslēdzas kādai reliģijai, jo tā var būt meditācija, kaut mandalu krāsošana – kaut kas, kas nav racionāli paskaidrojams.» Kā piemēru I. Adamss min gleznošanu ar akvareļu krāsām, ja to dari bez racionāla iemesla jeb nedari to, piemēram, iztikas pelnīšanai. «Ja dari šīs trīs lietas – Dievs, daba, sports, tad enerģijas resursi nebeidzas nekad,» uzskata lektore I. Adamss.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.